Novela zákona okrem iného počíta s vytvorením elektronického registra.
Vládny kabinet tento týždeň schválil novelu zákona o fluórovaných skleníkových plynoch, ktorá reaguje na požiadavky praxe. Zmeny sa dotknú vedenia evidencie vývozcov, dovozcov a distribútorov týchto látok.
Pôjde, napríklad, o firmy zaoberajúce sa chladiacimi plynmi v klimatizačných, mraziarenských zariadeniach, ale aj plynmi v chladiarenských autách na prepravu potravín či v hasiacich prístrojoch.
Vedenie evidencie má byť po novom precíznejšie, čím sa zjednoduší kontrolná činnosť Slovenskej inšpekcie životného prostredia. Nová legislatíva počíta aj s vytvorením elektronického registra pre prevádzkovateľov zariadení.
"Evidencia po novom bude obsahovať napríklad množstvo dovezeného, vyvezeného a predaného fluorovaného skleníkového plynu s uvedením dátumu dovozu, vývozu a predaja pre každý druh tohto plynu," uviedol envirorezort. "Ďalej názov, sídlo a identifikačné číslo dodávateľa a odberateľa fluórovaných skleníkových plynov, či číslo certifikátu o odbornej spôsobilosti na nakladanie s týmito plynmi."
Novela zákona o fluórovaných skleníkových plynoch počíta aj s vytvorením elektronického registra pre prevádzkovateľov zariadení, ktoré obsahujú fluórované skleníkové plyny. Tí v súčasnosti tieto údaje oznamujú v písomnej forme na príslušný okresný úrad.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť
chcem získať predplatné
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.