Eversheds Sutherland
VSDS
INNOGY

Tepláreň Košice získala cenu férového nákupu za využitie e-aukcií

Košice 21. novembra (TASR) – Energetická spoločnosť Tepláreň Košice (TEKO) získala medzinárodné ocenenie za využívanie elektronických aukcií.

Tepláreň Košice získala cenu férového nákupu za využitie e-aukcií

Photodune

Od asociácie APUeN (Asociácia poskytovateľov a užívateľov elektronických nástrojov pre výberové konania a elektronické aukcie) dostala Cenu FSA (Fair Sourcing Award – cena férového nákupu) v kategórii TREND, ktorá hodnotí najúspešnejších realizátorov e-aukcií. Takýto spôsob výberu dodávateľov zaisťuje firme nielen transparentnosť nákupných procesov, ale tiež výrazné úspory. Napríklad pri nákupe čierneho uhlia TEKO iba v tomto roku ušetrila stovky tisíc eur.

„Najväčším prínosom elektronických aukcií sú samozrejme úspory, ale mimoriadne dôležitá je tiež transparentnosť výberového konania. Všetko je elektronicky zaprotokolované, neúspešné firmy nemôžu žiadnym odvolaním výber dodávateľa spochybniť,“ vysvetlil Štefan Kapusta, riaditeľ obchodného úseku a člen predstavenstva spoločnosti Tepláreň Košice.

Tepláreň, ktorá zásobuje teplom, teplou vodou i energiou košické domácnosti i firmy, sa na e-aukcie spolieha dlhodobo. „Využívame elektronické aukcie nielen pri výbere dodávateľov strategických surovín, ako je čierne uhlie alebo plyn, ale tiež pri menších nákupoch už od tisíc eur,“ dodal Kapusta.

Elektronizácia je výrazným nákupným trendom posledných rokov. Zvýšila úspory a zároveň obmedzila možnosť korupcie pri obchodovaní, napriek tomu má stále svojich odporcov. Väčšina výhrad však podľa skúseností tých, ktorí e-aukcie využívajú, pramení z neznalosti, ako preukázal napríklad nedávny prieskum medzi desiatkami českých a slovenských miest.

„Preto pravidelne oceňujeme tých, ktorí sú v tejto oblasti lídrami, alebo naopak nádejnými nováčikmi. Ich príklady inšpirujú ďalších,“ povedal prezident oboch asociácií a riaditeľ ostravskej spoločnosti NAR marketing Milan Kaplan.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Monitoring energetiky | 15. - 20. 10. 2019

Monitoring energetiky | 15. - 20. 10. 2019

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Babiš: Nové jadrové bloky musíme stavať, aj keby sme tým porušili právo EÚ

Babiš: Nové jadrové bloky musíme stavať, aj keby sme tým porušili právo EÚ

Česko musí presadiť výstavbu nových jadrových elektrární, aj keby tým malo porušiť európsku legislatívu, uviedol český premiér Andrej Babiš.

OKTE spustil nový modul pre výrobcov s OZE s právom na doplatok

OKTE spustil nový modul pre výrobcov s OZE s právom na doplatok

Organizátor krátkodobého trhu s elektrinou (OKTE) sprístupnil nový modul informačného systému IS OZE. Určený je pre výrobcov s právom na podporu doplatkom.