KI

Regulačná rada ÚRSO má staronového člena, doplnil ju Miroslav Dudlák

Miroslav Dudlák bol jedným z dvoch kandidátov, ktorých poslanci NR zvolili ešte v júli a navrhli ich prezidentke.

Regulačná rada ÚRSO má staronového člena, doplnil ju Miroslav Dudlák
Miroslav Dudlák / Foto: Energie-portal.sk

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala Miroslava Dudláka za člena Regulačnej rady. Vybrala ho z dvojice kandidátov, ktorých hlave štátu navrhla Národná rada SR (NR SR).

"Miroslav Dudlák bol jedným z dvoch kandidátov, ktorých zvolilo plénum NR SR ešte v júli 2021 a navrhlo ich prezidentke," informoval Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO).

Miroslav Dudlák pôsobil v SPP

Miroslav Dudlák pôsobil v Regulačnej rade aj predtým ako kandidát navrhnutý NR SR a vymenovaný prezidentkou na zvyšok funkčného obdobia do 10. júna 2021 po úmrtí jedného z členov Rady. Teraz je tak menovaný na riadne funkčné obdobie v dĺžke šiestich rokov.

M. Dudlák je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, pracoval ako právnik a partner advokátskej kancelárie. V energetike má za sebou viac ako 14-ročnú prax.

Miroslav Dudlák | Foto: Energie-portal.sk

Väčšinu tohto obdobia pôsobil ako vedúci právneho útvaru v Slovenskom plynárenskom priemysle, a.s. (SPP) ktorý zabezpečuje právnu podporu pre predaj energií. 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)