KI

O kreslo v Regulačnej rade zabojujú jej bývalý člen a manažér SPP

Dvojicu kandidátov už odobril Výbor NR SR pre hospodárske záležitosti, návrh smeruje do pléna. Posledné slovo však bude mať prezidentka.

O kreslo v Regulačnej rade zabojujú jej bývalý člen a manažér SPP
NR SR / Foto: Energie-portal.sk

Regulačná rada, orgán Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), ktorý okrem iného rozhoduje o odvolaniach voči prvostupňovým rozhodnutiam ÚRSO a podieľa sa na celkovej koncepcii regulácie v sieťových odvetviach, aktuálne funguje iba v štvorčlennom zložení.

Radu 10. júna 2021 opustili jej dovtedajší podpredseda Milan Krajčovič a jeden z členov Miroslav Dudlák, ktorým uplynuli ich funkčné obdobia.

Odvtedy Regulačnú radu tvoria len štyria členovia, Ján Ďuriš (predseda), Juraj Doležal, Sylvia Beňová a Andrej Ochotnický, kým zákon o regulácii v sieťových odvetviach hovorí o šiestich členoch.

Jedna z dvojice voľných stoličiek by sa mohla obsadiť už čoskoro. Hospodársky výbor NR SR na svojom včerajšom zasadnutí formálne odobril dva personálne návrhy poslanca Tomáša Lehotského (Za ľudí), o ktorých by malo plénum NR SR hlasovať už na aktuálnej júnovej schôdzi.

V hre sú dve mená

Zostáva vám 58% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)