VSE
Dny teplárenství a energetiky 2024
Belimo 2

Prioritou nového ministra hospodárstva bude i energetika

Predseda vlády Robert Fico včera navštívil MH SR, aby do funkcie uviedol nového šéfa rezortu Petra Žigu. Ten medzi svoje priority zaradil energetiku.

Prioritou nového ministra hospodárstva bude i energetika

Zdroj: MH SR

"Na stretnutí sme sa venovali skôr krátkodobým otázkam ako programové vyhlásenie vlády a predsedníctvo Slovenska v EÚ. Zároveň som premiéra informoval o tom, v akom stave som našiel rezort," priblížil priebeh stretnutia Peter Žiga. Prioritami rezortu budú podľa neho úlohy v oblasti energetiky a podnikateľského prostredia. O stretnutí informovalo ministerstvo hospodárstva.

V minulom volebnom období bol Peter Žiga (Smer-SD) ministrom životného prostredia. Na tejto stoličke ho po voľbách vystriedal László Solymos (Most-Híd).

Vedenie rezortu hospodarástva sa počas druhej vlády Roberta Fica menilo pomerne často. Najprv MH SR viedol Tomáš Malatinský od 4. apríla 2012 do 2. júla 2014. Od 3. júla 2014 do 5. mája 2015 bol potom ministrom hospodárstva SR Pavol Pavlis.

Približne mesiac bol potom vedením rezortu poverený minsiter financii Peter Kažimír a od 16. júna 2015 do konca minulého volebného obdobia bol šéfom rezortu Vazil Hudák.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Inzercia

Inzercia

Inzercia v online denníku Energie-portal.sk.

Monitoring energetiky | 17. - 19. 2. 2024

Monitoring energetiky | 17. - 19. 2. 2024

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie

Monitoring energetiky | 12. - 16. 2. 2024

Monitoring energetiky | 12. - 16. 2. 2024

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.