VSE
VSE
Belimo

Pozvánka na konferenciu: ENERGOFÓRUM® 2021

Najväčšie osobnosti slovenskej energetiky budú diskutovať na 15. ročníku konferencie pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR. Podujatie bude možné premiérovo sledovať online.

Pozvánka na konferenciu: ENERGOFÓRUM 2021

Hlavným rečníkom konferencie ENERGOFÓRUM® 2021 bude renomovaný ekonóm Ivan Mikloš. Vo svojej prednáške bude hovoriť o výzvach, príležitostiach a rizikách postcovidového ekonomického oživenia. Niekdajší minister financií sa zameria aj na budúcnosť sektoru energetiky v súvislosti s rastúcim dôrazom na zelenú ekonomiku, dekarbonizáciu a geopolitické dôsledky týchto trendov.

V roku 2021 pozorujeme ekonomické oživenie, ktoré by nemala ohroziť ani tretia vlna pandémie. Ťahúňmi ekonomického boomu sú najmä vyspelé štáty.

„Z krátkodobého a strednodobého hľadiska sa teda dá očakávať pomerne vysoký ekonomický rast, ktorý môže byť dokonca ešte posilnený rýchlejším nástupom inovácií, ktoré vždy sprevádzajú krízové obdobia,“ predpovedá Ivan Mikloš.


Termín a miesto konania

 • 21. - 22. 10. 2021 (štvrtok-piatok)
 • Hotel Partizán, Tále, Nízke Tatry

Témy konferencie:

 • Politické smerovanie v oblasti energetiky
 • Vývoj trhu s energiami
 • Obchodovanie
 • Technologické trendy a rozvoj infraštruktúry
 • Zmeny v slovenskej a európskej legislatíve a regulácii

Európska komisia nedávno predstavila nový balík legislatívy Fit for 55. Jeho cieľom je nasmerovať členské štáty EÚ k splneniu stanoveného cieľa, ktorým je zníženie emisií oxidu uhličitého (CO2) do roku 2030 až o 55 % oproti úrovni z roku 1990.

Návrhy Bruselu, ktoré môžu spôsobiť revíziu viacerých energetických a klimatických právnych predpisov vrátane dopravy, vníma Mikloš ako ambiciózne. „Musíme urobiť všetko, aby sme zabránili fatálnym dôsledkom klimatických zmien, pretože ak sa nám to nepodarí, tak dôsledky a náklady budú neporovnateľné s nákladmi na odvrátenie tejto hrozby.“

Od legislatívnych noviniek až po aktuálne dianie na energetických trhoch

Agregácia flexibility, batériové systémy, energetické spoločenstvá a samozrejme, chýbať nemôže ani vodík. V otváracom bloku sa bude diskutovať o tom, ako naštartovať inovácie v slovenskej energetike.

O podpore investícií budú spolu so štátnym tajomníkom rezortu hospodárstva Karolom Galekom debatovať zástupcovia štátnych podnikov: 

 • Peter Dovhun, predseda predstavenstva Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy
 • Ľuboš Lopatka, predseda predstavenstva štátneho MH Manažmentu
 • Radoslav Haluška, predseda predstavenstva Východoslovenskej distribučnej

Vyvrcholením prvého dňa bude diskusný blok plný expertov, zameraný na regulačné a legislatívne novinky, ktorého súčasťou bude aj vystúpenie Andreja Jurisa, predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

Moderátorskej taktovky sa ujme renomovaný expert Blahoslav Němeček z EY.

Druhý deň bude venovaný aktuálnym výzvam, pred ktorými stojí plynárenstvo a tepelná energetika na ceste k dekarbonizácii. Záver bude patriť téme budúcnosti obchodovaniu s elektrinou a plynom.

Okrem analýzy aktuálnej situácie na energetických burzách sa účastníci dozvedia aj to, ako spustenie jadrovej elektrárne v Mochovciach ovplyvní domáci a európsky trh. O progrese v dostavbe tretieho a štvrtého bloku porozpráva Branislav Strýček, generálny riaditeľ Slovenských elektrární.

Buďte doma a zároveň pri tom. Registrácia pre online účasť je otvorená

Kapacita konferencie ENERGOFÓRUM® 2021 pre osobnú účasť je naplnená. Pre zvýšený dopyt pribudla aj možnosť zúčastniť sa online formou. Zakúpením online účasti získate prístup k živému vysielaniu počas obidvoch dní konferencie, záznam všetkých prednášok a diskusií vo full HD kvalite, ktorý bude dostupný po dobu 14 dní, ako aj možnosť stiahnuť si elektronické materiály z podujatia.

 • Program podujatia a možnosti, ako sledovať konferenciu online, nájdete na www.energoforum.sk.
 • Prihlásenie na konferenciu je možné aj na stránke ENERGOKLUB.

Denník Energie-portal.sk je mediálnym partnerom podujatia.Mohlo by vás zaujímať

Nie každé odpadné teplo je obnoviteľné. Pomôže tepelné čerpadlo

Nie každé odpadné teplo je obnoviteľné. Pomôže tepelné čerpadlo

Fotovoltické panely vyrábajú z celkovej energie až 90 % odpadného tepla. Sú to vlastne panelové radiátory, vraví energetický audítor.

Pozvánka na konferenciu: Ochrana ovzdušia 2023

Pozvánka na konferenciu: Ochrana ovzdušia 2023

Medzinárodna konferencia sa uskutoční už v pondelok v príjemnom prostredí hotela Patria na Štrbskom Plese.

Pozvánka na konferenciu: FACILITY MANAGEMENT 2023

Pozvánka na konferenciu: FACILITY MANAGEMENT 2023

Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia (SSTP) pozýva na 21. ročník odbornej konferencie, ktorá sa uskutoční v čarokrásnom prostredí Vysokých Tatier.