VSDS
INNOGY
INNOGY

Pozor na podvodné emaily! Neznáme osoby zneužívajú krízovú situáciu a meno energofiriem

Neznámi útočníci sa vydávajú za predstaviteľov energetických firiem a zneužívajú dôveru ľudí. Prostredníctvom emailov sa snažia dostať k ich osobným údajom.

emaily

Foto: Fotolia

Východoslovenská energetika, a.s. (VSE), ako aj Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD, upozorňujú na podovodné emaily. Podľa informácií energetických spoločností sa objavili podvodné správy, ktoré ponúkajú nové pracovné príležitosti a prácu z domu zo strany VSE, VSD, prípadne zo strany spoločnosti Východoslovenská energetika Holding. 

"Od prijímateľov správy tieto neznáme osoby pýtajú kópie občianskeho preukazu, preukazu poistenca, číslo účtu, telefónne číslo i ďalšie osobné údaje. Správy prichádzajú z adresy Slovensko Práca pracaslovensko9@gmail.com," upozorňujú východoslovenskí energetici.

"Spoločnosť Východoslovenská energetika a.s. sa dištancuje od takéhoto správania neznámych osôb, od mailovej alebo akejkoľvek inej komunikácie, považuje ho za podvodné a za uplatňovanie nekalých praktík. Všetkých zároveň upozorňujeme, aby neodpovedali na takýto email a nikomu neposkytovali svoje osobné údaje," reagovala VSE.

Spoločnosti vyzývajú k opatrnosti. Je možné, že sa objavia aj ďalšie podvodné správy. Všetkým, ktorí takýto email dostanú, odporúčajú nepreposielať ho ďalej ani neotvárať žiadne linky, môžu byť nebezpečné.

"Žiaľ, sú okolo nás neznámi útočníci, ktorí zneužívajú aktuálne situácie a témy, keď sú ľudia pod vplyvom emócií náchylnejší kliknúť na nebezpečný link či stiahnuť škodlivú prílohu a podobne," varuje VSE.

ZDROJ: VSE, VSD


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

Centrum sa bude zaoberať výskumom a vývojom v oblasti vodíkových technológií. Teoretické poznatky má využívať pri navrhovaní a konštruovaní funkčných prototypov technológií a zariadení.

ČEZ sa zbavuje uhoľných elektrární v Poľsku

ČEZ sa zbavuje uhoľných elektrární v Poľsku

Energetická skupina má záujem predať celkovo päť dcérskych spoločností, ponechá si iba energetické služby.

Noví podpredsedovia ÚRSO sa ujali funkcií

Noví podpredsedovia ÚRSO sa ujali funkcií

Jozefa Mihoka a Milana Kubalu vystriedali Szabolcs Hodosy a Martin Horváth.