Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Pozor na podvodné emaily! Neznáme osoby zneužívajú krízovú situáciu a meno energofiriem

Neznámi útočníci sa vydávajú za predstaviteľov energetických firiem a zneužívajú dôveru ľudí. Prostredníctvom emailov sa snažia dostať k ich osobným údajom.

emaily

Foto: Fotolia

Východoslovenská energetika, a.s. (VSE), ako aj Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD, upozorňujú na podovodné emaily. Podľa informácií energetických spoločností sa objavili podvodné správy, ktoré ponúkajú nové pracovné príležitosti a prácu z domu zo strany VSE, VSD, prípadne zo strany spoločnosti Východoslovenská energetika Holding. 

"Od prijímateľov správy tieto neznáme osoby pýtajú kópie občianskeho preukazu, preukazu poistenca, číslo účtu, telefónne číslo i ďalšie osobné údaje. Správy prichádzajú z adresy Slovensko Práca pracaslovensko9@gmail.com," upozorňujú východoslovenskí energetici.

"Spoločnosť Východoslovenská energetika a.s. sa dištancuje od takéhoto správania neznámych osôb, od mailovej alebo akejkoľvek inej komunikácie, považuje ho za podvodné a za uplatňovanie nekalých praktík. Všetkých zároveň upozorňujeme, aby neodpovedali na takýto email a nikomu neposkytovali svoje osobné údaje," reagovala VSE.

Spoločnosti vyzývajú k opatrnosti. Je možné, že sa objavia aj ďalšie podvodné správy. Všetkým, ktorí takýto email dostanú, odporúčajú nepreposielať ho ďalej ani neotvárať žiadne linky, môžu byť nebezpečné.

"Žiaľ, sú okolo nás neznámi útočníci, ktorí zneužívajú aktuálne situácie a témy, keď sú ľudia pod vplyvom emócií náchylnejší kliknúť na nebezpečný link či stiahnuť škodlivú prílohu a podobne," varuje VSE.

ZDROJ: VSE, VSD


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

SPP – distribúcia pre koronavírus mení spôsob odpočtu spotreby plynu

SPP – distribúcia pre koronavírus mení spôsob odpočtu spotreby plynu

Odpočet spotreby nebudú vykonávať fyzickým odpočtom zamestnanci pošty. Číselný údaj z počítadla plynomera môžu odberatelia dočasne nahlasovať bezkontaktne sami.

MH SR kritizuje ÚRSO: Postup voči výrobcom zelenej energie nie je správny

MH SR kritizuje ÚRSO: Postup voči výrobcom zelenej energie nie je správny

Rozhodnutia ÚRSO podľa ministerstva vyvolali viaceré pochybnosti aj v minulosti.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť existuje už 14 rokov. Čím sa zaoberá?

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť existuje už 14 rokov. Čím sa zaoberá?

JAVYS v tomto roku pokračuje vo vyraďovaní jadrových elektrárne a zvyšuje kapacity spracovateľských liniek.