Eversheds Sutherland
INNOGY
Belimo

Popredný výrobca veterných turbín sa naďalej topí v strate

GE Renewable Energy hospodárila v prvých troch mesiacoch tohto roku so stratou 234 miliónov USD, aj napriek dodávke 760 veterných turbín.

Popredný výrobca veterných turbín sa naďalej topí v strate

Foto: GE Renewable Energy

  • Aktuality |  28.04.2021 |  Martin Rojko

Tretí najväčší výrobca veterných turbín na svete, spoločnosť GE Renewable Energy, vykázal za prvé tri mesiace tohto roka stratu vo výške 234 miliónov dolárov. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je to zníženie červeného čísla o 100 miliónov USD.

Celková strata za vlaňajší rok predstavovala 715 miliónov dolárov. V roku 2019 to bolo 791 miliónov. V treťom kvartáli roku 2020 zároveň spoločnosť zaznamenala vôbec prvý ziskový štvrťrok od roku 2018.

Ekologická časť biznisu amerického strojárskeho giganta so sídlom v Paríži eviduje niekoľko veľkých objednávok zo sektoru pevninských elektrární a vysokonapäťových prenosových systémov pre offshore elektrárne. Plánuje dodávku veterných turbín pre nový morský veterný park vo Veľkej Británii a rozširovanie servisného centra v Španielsku.

Objednávky spoločnosti vzrástli medziročne o 15 % na 3,5 miliardy dolárov. Najväčšou zákazkou je dodávka prenosového systému pre veterný park RWE v bulharskej Sofii. Menšou časťou k nárastu prispeli uzatvorené servisné zmluvy na viaceré morské aj pevninské elektrárne.

Výrobcovi sa tiež podarilo uzatvoriť kontrakt na dodávku technológie pre 1,5 GW veterný park v americkej Oklahome. Ide o doteraz najväčšiu zákazku v segmente pevninských elektrární.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

ÚRSO plánuje reformu regulácie, projekt podporí Európska komisia

ÚRSO plánuje reformu regulácie, projekt podporí Európska komisia

Reforma bude zameraná na transpozíciu legislatívneho balíčka „Čistá energia pre všetkých Európanov“, rozvoj inovácií, ochranu spotrebiteľov a transformáciu energetiky.

Monitoring energetiky | 11. - 13. 5. 2021

Monitoring energetiky | 11. - 13. 5. 2021

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Vyúčtovanie tepla sa v roku 2021 možno posunie, pandémia komplikuje odpočty

Vyúčtovanie tepla sa v roku 2021 možno posunie, pandémia komplikuje odpočty

Správcovia bytov stále nemajú k dispozícii všetky odpočty, ktoré potrebujú pre vyúčtovanie nákladov za teplo a teplú vodu. Podľa platnej legislatívy pritom vyúčtovanie tepla musia stihnúť do 31. mája 2021.