Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Novým predsedom Rady ERÚ je Jan Pokorný

Rada Energetického regulačného úradu (ERÚ) má nového predsedu. Jan Pokorný bol v minulosti podpredsedom ERÚ, predtým pôsobil ako manažér v rôznych energetických firmách.

Jan Pokorný

Jan Pokorný na Dňoch teplárenstva a energetiky 2019. Foto: Energie-portal.sk

Vedenia Rady ERÚ sa ujal jej nový predseda a doterjaší člen Rady Jan Pokorný. Do funkcie nastupuje tiež nový člen Rady, Ladislav Havel, ktorý doteraz pôsobil ako riaditeľ Odboru elektroenergetiky a teplárenstva na Ministerstve priemyslu a obchodu ČR. Päťčlenná Rada ERÚ je tak znovu úplná.

"Energetický regulačný úrad teraz pracuje na zásadných dokumentoch, či už ide o prípravu na piate regulačné obdobie, zmenu tarifnej štruktúry, cenové rozhodnutia a ďalšie. Bez výnimky ide o pravidlá, ktorými sa bude česká energetika riadiť mnoho ďalších rokov. Počas svojho predsedníctva chcem preto kolegom zaistiť potrebný pokoj na prácu, ktorého v poslednej dobe nemali vždy dostatok," hovorí nový predseda Rady ERÚ Jan Pokorný.

Jan Pokorný po štúdiu na Vysokej škole banskej v Ostrave nastúpil do Krajského strediska Centrálneho zásobovania teplom. V práci v teplárenstve pokračoval od roku 1990 v Moravskoslezských teplárňach, a.s., kde po necelých desiatich rokoch končil ako vedúci oddelenia marketingu.

V Severomoravskej energetike, a.s., Energetike Vítkovice, a.s., a ČEZ Energetických službách, s.r.o., zastával medzi rokmi 1999 až 2008 vyššie manažérske pozície. Od roku 2008 do roku 2015 viedol na Ministerstve priemyslu a obchodu oddelenie teplárenstva. S ERÚ spolupracoval ako člen poradného tímu KVET od roku 2012. V roku 2016 sa stal podpredsedom úradu a v roku 2017 bol menovaný do historicky prvej Rady ERÚ.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné
Značky
ČeskoERÚ

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Monitoring energetiky | 16. - 22. 9. 2020

Monitoring energetiky | 16. - 22. 9. 2020

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Nemci neveria, že EÚ bude uhlíkovo neutrálna do roku 2050

Nemci neveria, že EÚ bude uhlíkovo neutrálna do roku 2050

Až tri štvrtiny obyvateľov Nemecka si myslí, že dosiahnutie tzv. „klimatickej neutrality“ v horizonte troch dekád je nepravdepodobné, vyplýva z prieskumu.

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

Centrum sa bude zaoberať výskumom a vývojom v oblasti vodíkových technológií. Teoretické poznatky má využívať pri navrhovaní a konštruovaní funkčných prototypov technológií a zariadení.