Pri nastavovaní fungovania SEPS chce Peter Dovhun spolupracovať s Útvarom hodnota za peniaze rezortu financií.
Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) má za sebou personálne zmeny v zastúpení predstavenstva, ako aj vrcholového manažmentu.
Minister financií Eduard Heger (OĽaNO) minulý týždeň predstavil verejnosti novozvolených členov predstavenstva SEPS, ktorými sa stali Ing. Peter Dovhun, Marián Širanec, MBA, Ing. Miroslav Janega, Mgr. Martin Riegel a Ing. Jaroslav Vach, MBA, a to s účinnosťou od 13. februára.
Za predsedu predstavenstva minister určil Petra Dovhuna, za podpredsedu predstavenstva Mariána Širanca.
Na svojom dnešnom zasadnutí predstavenstvo vymenovalo do funkcie generálneho riaditeľa Petra Dovhuna, do funkcie vrchného riaditeľa úseku prevádzky Miroslava Janegu a do funkcie vrchného riaditeľa úseku ekonomiky Jaroslava Vacha.
Vo svojej funkcii zostáva vrchný riaditeľ úseku rozvoja, investícií a obstarávania Martin Riegel.
Peter Dovhun vedie aj úsek ICT
„Našou spoločnou misiou bude aj naďalej zabezpečovať spoľahlivú a bezpečnú prenosovú sústavu, jej rozvoj, zároveň dohliadať na hospodárnosť ekonomiky a výdavkov SEPS a vytvárať priestor pre dobrú prácu a sebarealizáciu dnešných i budúcich zamestnancov,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ P. Dovhun.
„Spoločne s akcionárom a s expertmi z Útvaru hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR sa v prvom rade zameriame na nastavenie riadenia a každodenné fungovanie spoločnosti v nových podmienkach.“
S účinnosťou od dneška, 16. februára, bol zároveň poverený riadením úseku ICT Peter Dovhun, úseku Slovenského elektroenergetického dispečingu a obchodu Miroslav Janega, úseku podpory riadenia Jaroslav Vach, MBA a úseku stratégie a medzinárodnej spolupráce Martin Riegel.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.