VSE
Dny teplárenství a energetiky 2024
Belimo 2

Návrh vyhlášky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o energetickej účinnosti zdrojov a rozvodov energie

Ministerstva hospodárstva pripravilo návrh vyhlášky, ktorou sa ustanovuje rozsah hodnotenia, spôsob výpočtu a hodnoty energetickej účinnosti zdrojov a rozvodov energie.

Návrh vyhlášky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o energetickej účinnosti zdrojov a rozvodov energie

Photodune

Návrh vyhlášky Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovuje rozsah hodnotenia, spôsob výpočtu a hodnoty energetickej účinnosti zdrojov a rozvodov energie predkladá Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky na základe § 31 ods. 1 písm. c) zákona č. 321/2014 Z. z. o energetickej efektívnosti.

Vyhláška upravuje

  1. spôsob výpočtu energetickej účinnosti premeny energie a hodnoty energetickej účinnosti premeny energie,

  2. rozsah hodnotenia a spôsob výpočtu energetickej účinnosti prenosu a distribúcie elektriny, energetickej náročnosti prepravy a distribúcie plynu a prepravy pohonných látok a ropy, energetickej účinnosti rozvodu tepla a energetickej náročnosti prevádzky verejného vodovodu a prevádzky verejnej kanalizácie.

V pripomienkovom konaní bolo zaslaných 36 obyčajných pripomienok, 4 zásadné a 4 zásadné s rozporom, pričom rozpor bol následne odstránený. Sedem pripomienok bolo neakceptovaných.

Stiahnite si: Vyhláška Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovuje rozsah hodnotenia, spôsob výpočtu a hodnoty energetickej účinnosti zdrojov a rozvodov energie |Portál právnych predpisov


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: Obnoviteľné zdroje energie 2024

Pozvánka na konferenciu: Obnoviteľné zdroje energie 2024

22. ročník medzinárodnej odbornej konferencie s témou "Aplikácia OZE pri napĺňaní cieľov zelenej dohody" sa uskutoční na začiatku mája v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier.

Daň z nadmerných ziskov. Ako má fungovať a aké má negatíva

Daň z nadmerných ziskov. Ako má fungovať a aké má negatíva

Zdaňovanie neočakávaných príjmov má veľa negatívnych dôsledkov a často neprináša cielený výsledok. Vysvetľujeme, čo je windfall tax a ako má fungovať v EÚ.

Pozvánka na konferenciu: SSCHI 2024

Pozvánka na konferenciu: SSCHI 2024

Priemysel, legislatíva a akadémia sa stretnú pod jednou strechou v druhej polovici mája v čarokrásnom prostredí Vysokých Tatier.