VSDS
VSDS
INNOGY

Ministerstvo chce v tomto roku riešiť tarifu za prevádzkovanie systému

V novom roku chce MH SR dosiahnuť zníženie cien elektriny pre podniky "riešením TPS". Rezort hospodárstva plánuje predstaviť hneď niekoľko návrhov.

Ministerstvo chce v tomto roku riešiť tarifu za prevádzkovanie systému

Minulý rok bol pre slovenskú energetiku podľa rezortu hospodárstva úspešný. V oblasti energetiky sa pod vedením SR ako predsedníckej krajiny totiž podarilo dosiahnuť dohodu o bezpečnosti dodávok plynu a spolupráce jednotlivých krajín v prípade problémov, čo podľa názoru MH SR predstavuje veľký prielom.

"Okrem toho v Bratislave rezort organizovali tri rokovania na najvyššej úrovni a 13 pracovných podujatí a stretnutí. Výsledkom je rešpekt k Slovensku ako modernému a schopnému štátu a vysoká úroveň vzťahov s inými členskými štátmi a Európskou Komisiou," tvrdí dokonca ministerstvo. 

V novom roku si rezort vedený Petrom Žigom (Smer-SD) dáva za cieľ zlepšiť podnikateľské prostredie. Pomôcť v tomto smere majú aj nižšie ceny elektriny.

"Chceme tiež docieliť zníženie cien elektriny pre podniky riešením takzvanej tarify za prevádzkovanie systému, ktorá  ovplyvňuje koncovú cenu elektriny. Vláda v programovom vyhlásení prijala záväzok, že prehodnotí TPS a MH SR prinesie na verejnú diskusiu s  podnikateľskou sférou, zamestnávateľmi i s verejnosťou niekoľko návrhov o tom, aký spôsob zvoliť," uviedlo včera ministerstvo. 

ZDROJ: MH SR


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Monitoring energetiky | 16. - 22. 9. 2020

Monitoring energetiky | 16. - 22. 9. 2020

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Nemci neveria, že EÚ bude uhlíkovo neutrálna do roku 2050

Nemci neveria, že EÚ bude uhlíkovo neutrálna do roku 2050

Až tri štvrtiny obyvateľov Nemecka si myslí, že dosiahnutie tzv. „klimatickej neutrality“ v horizonte troch dekád je nepravdepodobné, vyplýva z prieskumu.

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

V Košiciach má vzniknúť Centrum výskumu vodíkových technológií

Centrum sa bude zaoberať výskumom a vývojom v oblasti vodíkových technológií. Teoretické poznatky má využívať pri navrhovaní a konštruovaní funkčných prototypov technológií a zariadení.