Eversheds Sutherland
DTE
INNOGY

Kto bude novým šéfom ÚRSO? Moc ako Holjenčík už zrejme nezíska

Funkcie predsedu ÚRSO a predsedu Regulačnej rady, ktoré obe až do februára patrili Jozefovi Holjenčíkovi, by sa mali vďaka zmene zákona rozdeliť medzi dvoch ľudí. Špekuluje sa o viacerých menách.

neznámy

Foto: Fotolia

Oddelenie funkcie predsedu ÚRSO a predsedu Regulačnej rady. Do svojho návrhu novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach túto zmenu zahrnuli opoziční poslanci za SaS a podľa vyjadrení ministra Žigu s oddelením týchto funkcií počíta i rezort hospodárstva. Ten pripravuje vlastnú novelu.

Jozef Holjenčík, ktorý k 8. februáru odstúpil z funkcie, by tak mal mať hneď dvoch nástupcov. Vo vedení Úradu ho dočasne zastupuje podpredseda ÚRSO Miroslav Čelinský a Regulačnú čadu vedie jej podpredseda Radoslav Naništa. Provizórium teda trvá už vyše mesiaca a Úrad ani Rada sa podľa všetkého tak skoro nového vedenia nedočkajú.

Ministerstvo hospodárstva plánuje novelu zákona o regulácii podľa Juraja Rybanského z kancelárie ministra predložiť „v najbližších týždňoch.“ Liberáli z SaS, ktorí predkladajú vlastnú novelu regulačného zákona na marcovej schôdzi parlamentu, vzhľadom na predpokladanú dĺžku legislatívneho procesu jej účinnosť navrhujú od prvého júla 2017.

Povedie ÚRSO exriaditeľ SIS?

Neoficiálne sa napriek tomu začalo hovoriť hneď o niekoľkých menách. „V kuloároch sa špekuluje o viacerých menách, ktoré by mohli prísť na úrad. Od niekdajšieho ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka až po šéfa ZSE Energia Juraja Krajcára,“ napísal koncom januára Ján Kováč v komentári pre týždenník Trend.

Bývalý minister energetiky a pôdohospodárstva Jahnátek (SMER-SD) však už krátko po odstúpení Jozefa Holjenčíka v relácii V politike televízie TA3 takéto úvahy skôr vyvracal.

S odlišnou hypotézou prišiel minulý týždeň portál Venergetike.sk. Novým šéfom ÚRSO by sa podľa dosiaľ nepotvrdených informácií mal stať Ján Valko. Ten v rokoch 2007 až 2011 riadil štátnu spoločnosť JAVYS a do širšieho povedomia sa dostal najmä ako riaditeľ Slovenskej informačnej služby. Z jej čela odišiel po štyroch rokoch vlani.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Priznanie eko-aktivistu: Ospravedlňujem sa za klimatickú paniku

Priznanie eko-aktivistu: Ospravedlňujem sa za klimatickú paniku

Cítim povinnosť ospravedlniť sa za to, ako veľmi sme my environmentalisti zavádzali verejnosť, kajá sa Michael Shellenberger a vydáva knihu o škodlivom alarmizme.

Pozvánka. Konferencia Spoločná energetická politika EÚ a energetická bezpečnosť Slovenska

Pozvánka. Konferencia Spoločná energetická politika EÚ a energetická bezpečnosť Slovenska

Bratislava – Ako nájsť lepšie riešenia pre rozvoj energetického sektora Slovenskej republiky, regionálnej spolupráce v energetike, či ako posilniť energetickú bezpečnosť Slovenska, susedných krajín či Európskej únie. Asi takto možno zhrnúť kľúčové témy už šiestej medzinárodnej konferencie - Spoločná energetická politika EÚ a energetická bezpečnosť Slovenska, ktorej mediálnym partnerom je i mesačník Energo.

Stĺpček. Je jadrová energia nebezpečná? Odlišujme mýty od faktov

Stĺpček. Je jadrová energia nebezpečná? Odlišujme mýty od faktov

Nemecká protijadrová stratégia má vplyv na viac ako tisíc predčasných úmrtí ročne.