INNOGY
DTE
INNOGY

Kto bude novým šéfom ÚRSO? Moc ako Holjenčík už zrejme nezíska

Funkcie predsedu ÚRSO a predsedu Regulačnej rady, ktoré obe až do februára patrili Jozefovi Holjenčíkovi, by sa mali vďaka zmene zákona rozdeliť medzi dvoch ľudí. Špekuluje sa o viacerých menách.

neznámy

Foto: Fotolia

Oddelenie funkcie predsedu ÚRSO a predsedu Regulačnej rady. Do svojho návrhu novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach túto zmenu zahrnuli opoziční poslanci za SaS a podľa vyjadrení ministra Žigu s oddelením týchto funkcií počíta i rezort hospodárstva. Ten pripravuje vlastnú novelu.

Jozef Holjenčík, ktorý k 8. februáru odstúpil z funkcie, by tak mal mať hneď dvoch nástupcov. Vo vedení Úradu ho dočasne zastupuje podpredseda ÚRSO Miroslav Čelinský a Regulačnú čadu vedie jej podpredseda Radoslav Naništa. Provizórium teda trvá už vyše mesiaca a Úrad ani Rada sa podľa všetkého tak skoro nového vedenia nedočkajú.

Ministerstvo hospodárstva plánuje novelu zákona o regulácii podľa Juraja Rybanského z kancelárie ministra predložiť „v najbližších týždňoch.“ Liberáli z SaS, ktorí predkladajú vlastnú novelu regulačného zákona na marcovej schôdzi parlamentu, vzhľadom na predpokladanú dĺžku legislatívneho procesu jej účinnosť navrhujú od prvého júla 2017.

Povedie ÚRSO exriaditeľ SIS?

Neoficiálne sa napriek tomu začalo hovoriť hneď o niekoľkých menách. „V kuloároch sa špekuluje o viacerých menách, ktoré by mohli prísť na úrad. Od niekdajšieho ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka až po šéfa ZSE Energia Juraja Krajcára,“ napísal koncom januára Ján Kováč v komentári pre týždenník Trend.

Bývalý minister energetiky a pôdohospodárstva Jahnátek (SMER-SD) však už krátko po odstúpení Jozefa Holjenčíka v relácii V politike televízie TA3 takéto úvahy skôr vyvracal.

S odlišnou hypotézou prišiel minulý týždeň portál Venergetike.sk. Novým šéfom ÚRSO by sa podľa dosiaľ nepotvrdených informácií mal stať Ján Valko. Ten v rokoch 2007 až 2011 riadil štátnu spoločnosť JAVYS a do širšieho povedomia sa dostal najmä ako riaditeľ Slovenskej informačnej služby. Z jej čela odišiel po štyroch rokoch vlani.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Modernizačný fond poskytne dotácie pre jednotlivé projekty, ale aj cez viacročné schémy

Modernizačný fond poskytne dotácie pre jednotlivé projekty, ale aj cez viacročné schémy

Pripravovaný Modernizačný fond má fungovať v polročných cykloch. Investičné projekty sa budú vyhodnocovať v dvoch režimoch.

Michal Hudec: Ak by štát skutočne chcel znížiť ceny energií, nástroje na to má

Michal Hudec: Ak by štát skutočne chcel znížiť ceny energií, nástroje na to má

Jednotková cena elektriny a plynu je fetiš, ktorý preceňujeme, z deregulácie by ťažili aj zraniteľní odberatelia, hovorí Michal Hudec, predseda Združenia dodávateľov energií, vo veľkom rozhovore pre Energie-portal.sk.

Stĺpček. Z veľkých sľubov prázdne reči. Jahnátek v čele ÚRSO neprekvapil

Stĺpček. Z veľkých sľubov prázdne reči. Jahnátek v čele ÚRSO neprekvapil

Dôvodov na Jahnátkovo odvolanie v roku 2020 je ešte viac ako dôvodov na jeho nevymenovanie v roku 2017.