Dvořák Hager & Partners
INNOGY
INNOGY

Inovované lavicové konvektory KORADO

Dnešný moderný trend bývania kladie veľký dôraz na efektívne a zároveň ekonomické vykurovanie rodinných domov alebo bytov. Preto konvektory, ktoré sa vyznačujú vysokým komfortom pre užívateľov, predstavujú už tradičnú voľbu.

Inovované lavicové konvektory KORADO

Foto: KORADO

Nové lavicové konvektory od spoločnosti KORADO, a.s. disponujú novým technickým riešením, vyšším výkonom a neopozeraným dizajnom.

Výhodné dizajnové vykurovanie

Konvektory využívajú k distribúcii tepla v miestnosti cirkuláciu vzduchu, čiže konvenkciu, pri ktorej teplý vzduch stúpa ku stropu a chladný klesá k podlahe. Keďže vzduch prúdi celým priestorom pozdĺž stien, interiér sa lepšie a rovnomernejšie prehreje.

S výhodou sa používajú najmä v miestnostiach s veľkými presklenými plochami, kde vďaka zmieňovanej konvenkcii spoľahlivo vytvoria pomyselný tepelný štít a zabránia tak prirodzenému prúdeniu studeného vzduchu do interiéru.

Vďaka nízkemu objemu vody konvektory pružne reagujú na zmeny v potrebe tepla vo vykurovanej miestnosti, čím je dosiahnutá optimálna teplota v interiéri za kratší čas, ako pri klasických vykurovacích telesách.

Konvektorové systémy produkujú tiež tzv. „bezpečné teplo“, o ktoré nie je možné sa popáliť. Je ich možné použiť prakticky pre všetky zdroje tepelnej energie, napr. tepelné čerpadlá, plyn, elektriku, solárne systémy, drevo i biomasu.

Spoločnosť KORADO na základe inovačného potenciálu pripravila do svojho výrobného programu nové lavicové konvektory KORALINE. Tie sa vyrábajú v troch variantoch, z ktorý každý prešiel technickým vývojom, ktorý bol zameraný najmä na nové výmenníky a vyššie výkony.

V pozadí nezostávajú ani inovácie zo strany dizajnu – na výber je mnoho variantov farebného vyhotovenia, typov drevených krycích dosák, katalógových, ale aj atypických rozmerov, uchytení a pripojení.

Lavicové konvektory s drevenou doskou KORALINE LDE a LDX prešli najrozsiahlejšou zmenou vzhľadu. Drevené dosky vhodné k sedeniu spájajú úžitkové vlastnosti s možnosťou odpočinku a relaxácie.

Ďalším variantom lavicových konvektorov je KORALINE Exlusive LKX s hliníkovou mriežkou alebo ekonomická verzia KORALINE Economic LKE s mriežkou vyrazenou priamo do opláštenia.

Technické parametre

V sortimente spoločnosti KORADO je možné aktuálne voliť z mnohých modelových radov - podlahové konvektory KORAFLEX, vykurovacie lavice KORALINE, nástenné konvektory KORAWALL, špeciálne fasádové konvektory KORASPACE a vykurovacie výmenníky KORABASE.

Kompletný sortiment konvektorov KORADO nájdete na www.korado.cz.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: Meranie a rozpočítanie tepla 2018

Pozvánka na konferenciu: Meranie a rozpočítanie tepla 2018

V poradí 18. ročník konferencie sa uskutoční 8. - 9. novembra 2018 v Senci.

Východoslovenská distribučná preinvestuje vo Veľkom Šariši takmer dvestotisíc eur

Východoslovenská distribučná preinvestuje vo Veľkom Šariši takmer dvestotisíc eur

Zástupcovia Mesta Veľký Šariš a spoločnosti Východoslovenská distribučná slávnostne potvrdili užšiu vzájomnú spoluprácu na nasledujúce roky, a to podpisom Memoranda o porozumení a vzájomnej spolupráci.

Stačia dva kroky, aby ste sa nestali obeťou nekalých praktík

Stačia dva kroky, aby ste sa nestali obeťou nekalých praktík

Východoslovenská energetika, člen innogy, opäť upozorňuje zákazníkov na nekalé praktiky na trhu s elektrinou a zemným plynom a prináša odporúčania, ako predísť nepríjemným prekvapeniam