Eversheds Sutherland
VSDS
INNOGY

Hyundai ohlasuje novú éru hybridov

Globálne pôsobiaci kórejský koncern Hyundai Motor na vybraných autosalónoch v roku 2016 postupne predstavuje svoj nový modelový rad Ioniq. Ten tvoria modely Ioniq Hybrid, Ioniq Electric a Ioniq Plug-in. Po prvý raz v automobilovej histórii tak bude jeden sériovo vyrábaný model prinášať hneď tri rozličné elektrifikované systémy pohonu ukryté v tej istej karosérii.

Hyundai ohlasuje novú éru hybridov

Foto: Hyundai

Predaj hybridov a elektromobilov sa v čase dlhodobo rekordne nízkych cien ropy stáva čoraz ťažšou úlohou. V tejto súvislosti si pripomeňme, že Medzinárodná energetická agentúra uviedla, že prebytok produkcie ropy nad spotrebou by mal pretrvať až do roku 2017.

Vo svojom novom výhľade tiež predpokladá, že medzi rokmi 2015 až 2021 by ponuka ropy na celosvetovom trhu mala stúpnuť o 4,1 milióna barelov ropy denne.

Prečítajte si tiež
Elektromobilita na Slovensku: e-zraz 2015
Východoslovenská energetika Holding je jedným z lídrov podpory rozvoja elektromobility na Slovensku.

Veľmi dobre si to uvedomujú nielen starí harcovníci v tomto segmente automobilového trhu, ale aj nádejní nováčikovia, Hyundai nevynímajúc. Svetovú premiéru absolvoval Ioniq v januári na domácej pôde v kórejskej metropole Seoul. Následne sa ukázal na marcovom autosalóne v Ženeve.

Na minulotýždňovej prezentácii nového modelového radu Ioniq v rámci autosalónu v New Yorku si Mike O'Brien z Hyundai Motor America ťažkal, že výrobe a predaji elektromobilov „cena benzínu dozaista nepomáha.“

Stala sa však výzvou pre vývojárov, ktorí sa pokúsili hľadať odpoveď na otázku, ako „možno vytvoriť hybrid, ktorého šoférovanie bude znamenať väčšiu radosť z jazdy než benzínové auto,“ pokračoval pre USA Today O'Brien pri predstavovaní „hybridu bez kompromisov,“ ako túto novinku v Hyundai titulujú.

Hyundai sľubuje, že nepôjde len o ďalšie malé a úsporné vozidlo s najnovšími technologickými vychytávkami. Malo by ísť o auto, pri ktorom by si užívateľ nemusel vo významnej miere zaoberať tým, aký má pohon, či ostentatívne dávať najavo príslušnosť k tej či onej ponúkanej verzii.

Ako prvý sa na trh dostane model Ioniq Hybrid. Jeho vysoko účinný benzínový motor bude doplnený elektromotorom napájaným najmodernejšou lítiovo-iónovo-polymérovou batériou, poháňať bude prednú nápravu prostredníctvom dvojspojkovej prevodovky DCT.

Novinka sa má dostať na trh koncom roka 2016.

Hyundai očakáva, že už v roku 2016 predá na globálnom trhu 30 000 hybridov, z toho 15 000 na domácom kórejskom trhu. Pre rok 2017 sú jeho plány smelšie, celosvetovo chce predať 77 000 kusov.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

SPP a Brantner sa zaujímajú o biometán, chcú stavať zariadenia na suchú fermentáciu bioodpadov

SPP a Brantner sa zaujímajú o biometán, chcú stavať zariadenia na suchú fermentáciu bioodpadov

Náklady na vybudovanie fermentačných zariadení budú podľa plynárov rádovo nižšie ako pri spaľovniach. Postaviť ich chcú v minimálne šiestich oblastiach.

Zahraniční experti si posvietili na dostavbu JE Mochovce. Odhalili 22 nedostatkov

Zahraniční experti si posvietili na dostavbu JE Mochovce. Odhalili 22 nedostatkov

Slovenské elektrárne dostali od Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu 80 úloh na odstránenie zistených nedostatkov.

Štát dlží za podporu zelenej elektriny aj OKTE, transfer distribučkám to nevyrieši

Štát dlží za podporu zelenej elektriny aj OKTE, transfer distribučkám to nevyrieši

Ministerstvo financií chce akútny deficit v spoločnosti OKTE riešiť navýšením jej základného imania.