Honeywell predstavuje novú verziu svojho termostatu. Sám vám zakúri | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSE
VSE

Honeywell predstavuje novú verziu svojho termostatu. Sám vám zakúri

Novinka je vylepšením staršieho modelu, o ktorom sme písali v januári.

Honeywell predstavuje novú verziu svojho termostatu. Sám vám zakúri

Termostat Lyric T5 má pripojenie na Wi-Fi a jeho ovládanie prebieha prostredníctvom aplikácie od firmy Honeywell, ktorá je kompatibilná so systémom HomeKit od spoločnosti Apple či Alexa od spoločnosti Amazon.

HomeKit a Alexa sú inteligentné systémy, ktoré pomocou pripojenia na internet dokážu komunikovať jednak medzi zariadeniami od rôznych výrobcov, ktoré máte doma, rovnako ako s vaším „smart“ zariadením.

Tým majú termostaty zjednodušiť každodenný život a prispieť k automatizácii domácností.

Honeywell o výrobku hovorí, že „poskytuje pohodlie, keď ste doma a šetrí energiu, keď ste preč“. Zákazníkov ďalej láka na minimalistický dizajn a inteligentné funkcie termostatu, s ktorými sú už oboznámení z predošlých modelov.

Termostat je navrhnutý tak, aby sa vedel čo najlepšie prispôsobiť dynamickému životnému štýlu dnešných rodín. Peniaze ušetrí pomocou sledovania polohy konkrétneho smartfónu.

Keď domov opustí posledná osoba, termostat automaticky aktivuje režim úspory energie, naopak keď prístroj zaznamená príchod osoby, začne v dome opäť vytvárať pohodlie. Užívateľ si sám zvolí, v okruhu akej vzdialenosti sa má systém aktivovať.

Toto zariadenie na manažment vykurovania dokáže tiež upozorniť na extrémne teploty alebo výkyvy hladiny vlhkosti v dome, ale aj pripomenúť, že treba vymeniť filter. Systém vie sledovať a „naučiť sa“, kedy vaša rodina vykuruje a kedy naopak nie.

Dá sa nastaviť tak, aby sám zhodnotil, či a kedy treba začať kúriť – výsledkom je optimálna teplota obydlia v žiadaný čas.

Termostat je ďalším zariadením Honeywellu, ktoré je odteraz súčasťou aplikácie Lyric, cez ktorú prebieha jeho ovládanie. Užívateľ si k nemu môže zaobstarať aj Lyric Wi-Fi Water Leak and Freeze Detector – systém, ktorý vás cez smartfón dokáže upozorniť na únik vody alebo vám oznámiť, keď teplota u vás doma klesne pod vami stanovenú hodnotu.

Lyric T5 sa dá v prepočte zakúpiť za približne 137 eur online alebo vo vybraných maloobchodných predajniach už od tohto mesiaca.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

SEPS obnoví prideľovanie cezhraničných kapacít medzi Ukrajinou a Slovenskom

SEPS obnoví prideľovanie cezhraničných kapacít medzi Ukrajinou a Slovenskom

Cezhraničné kapacity na profile Ukrajina - Slovensko budú prideľovať výhradne na báze denných jednostranných aukcií.

Nová automobilka Volvo na východnom Slovensku bude vyrábať iba elektromobily

Nová automobilka Volvo na východnom Slovensku bude vyrábať iba elektromobily

Zo závodu má ročne vychádzať štvrť milióna áut na elektrický pohon.

Dodávatelia majú povinne uskladňovať plyn. Ministerstvo opäť otvára zákon o energetike

Dodávatelia majú povinne uskladňovať plyn. Ministerstvo opäť otvára zákon o energetike

Rezort hospodárstva chce dosiahnuť, aby do 1. novembra bol v zásobníkoch plyn na pokrytie aspoň 30 % ročnej spotreby Slovenska.