Európska komisia Maďarom odobrila prevzatie najväčšieho dodávateľa plynu v Česku | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSE
Belimo 2

Európska komisia Maďarom odobrila prevzatie najväčšieho dodávateľa plynu v Česku

Maďarská štátna energetická spoločnosť MVM odkúpi skupinu innogy Česká republika.

innogy

Foto: Európska komisia

Zmena majiteľa najväčšieho dodávateľa zemného plynu u našich západných susedov, o ktorej sme na Energie-portal.sk podrobnejšie informovali už v júli, je o krok bližšie k realite.

Európska komisia schválila prevzatie skupiny innogy Česká repubika maďarskou štátnou energetickou spoločnosťou MVM. Súčasným vlastníkom spoločnosti je nemecká skupina E.ON SE.

Navrhovaná akvizícia podľa záverov Komisie nevyvoláva obavy z narušenia hospodárskej súťaže. Trhové podiely oboch Komisia nepovažuje za príliš silné na to, aby akvizícia narušila konkurenčné prostredie.

Okrem MWM o odkúpenie innogy Česká republika podľa informácií denníka E15.cz mali prejaviť tiež skupina KKCG miliardára Karla Komárka, energetická skupina Sev.en Energy Pavla Tykača, Energetický a priemyselný holding (EPH) Daniela Křetínského či skupina PPF Petra Kellnera.

Innogy má v súčasnosti u našich západných susedov 1,2 milióna odberateľov plynu a 400 tisíc odberateľov elektriny. Do portfólia skupiny patria tiež teplárenské prevádzky, čistá mobilita - CNG a e-mobilita, ako aj veľkoobchod s energiami.

MVM Group je maďarská energetická spoločnosť s najväčšími podielmi na tamojšom trhu s elektrinou a plynom. Je prítomná takmer vo všetkých segmentoch energetického hodnotového reťazca, vrátane elektriny, zemného plynu, diaľkového vykurovania a tiež v ďalších oblastiach, ako sú telekomunikačné a technické služby a riešenia pre čistú mobilitu.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring energetiky | 8. - 10. 8. 2022

Monitoring energetiky | 8. - 10. 8. 2022

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

SSD plánuje odstávku elektriny v niektorých okresoch SR

SSD plánuje odstávku elektriny v niektorých okresoch SR

Plánované odstávky elektriny pocíti budúci týždeň na strednom Slovensku šesťtisíc domácností.

Akcionári ČEZ-u majú našliapnuté na rekordne najvyššie dividendy v histórii

Akcionári ČEZ-u majú našliapnuté na rekordne najvyššie dividendy v histórii

Prudko rastúce ceny komodít zvyšujú zisk energetickej skupiny, ale aj komplikujú nákup a predaj energií.