Európska komisia Maďarom odobrila prevzatie najväčšieho dodávateľa plynu v Česku | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSE
Belimo

Európska komisia Maďarom odobrila prevzatie najväčšieho dodávateľa plynu v Česku

Maďarská štátna energetická spoločnosť MVM odkúpi skupinu innogy Česká republika.

innogy

Foto: Európska komisia

Zmena majiteľa najväčšieho dodávateľa zemného plynu u našich západných susedov, o ktorej sme na Energie-portal.sk podrobnejšie informovali už v júli, je o krok bližšie k realite.

Európska komisia schválila prevzatie skupiny innogy Česká repubika maďarskou štátnou energetickou spoločnosťou MVM. Súčasným vlastníkom spoločnosti je nemecká skupina E.ON SE.

Navrhovaná akvizícia podľa záverov Komisie nevyvoláva obavy z narušenia hospodárskej súťaže. Trhové podiely oboch Komisia nepovažuje za príliš silné na to, aby akvizícia narušila konkurenčné prostredie.

Okrem MWM o odkúpenie innogy Česká republika podľa informácií denníka E15.cz mali prejaviť tiež skupina KKCG miliardára Karla Komárka, energetická skupina Sev.en Energy Pavla Tykača, Energetický a priemyselný holding (EPH) Daniela Křetínského či skupina PPF Petra Kellnera.

Innogy má v súčasnosti u našich západných susedov 1,2 milióna odberateľov plynu a 400 tisíc odberateľov elektriny. Do portfólia skupiny patria tiež teplárenské prevádzky, čistá mobilita - CNG a e-mobilita, ako aj veľkoobchod s energiami.

MVM Group je maďarská energetická spoločnosť s najväčšími podielmi na tamojšom trhu s elektrinou a plynom. Je prítomná takmer vo všetkých segmentoch energetického hodnotového reťazca, vrátane elektriny, zemného plynu, diaľkového vykurovania a tiež v ďalších oblastiach, ako sú telekomunikačné a technické služby a riešenia pre čistú mobilitu.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Ocenili víťazné školy. Súťaž učila žiakov šetriť energiou

Ocenili víťazné školy. Súťaž učila žiakov šetriť energiou

V piatom ročníku súťaže Stredoslovenská energetika ocenila tri základné školy.

Vymenia tisíce svietidiel. Mesto chce na verejnom osvetlení ušetriť 60 % nákladov

Vymenia tisíce svietidiel. Mesto chce na verejnom osvetlení ušetriť 60 % nákladov

Projekt vyjde na viac ako tri milióny eur.

Monitoring energetiky | 21. - 26. 9. 2023

Monitoring energetiky | 21. - 26. 9. 2023

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.