INNOGY
INNOGY
INNOGY

Najväčší dodávateľ plynu v Česku mení majiteľa, skupinu innogy kupujú Maďari

Maďarská spoločnosť MVM Group odkúpi energetickú skupiny innogy v Česku od nemeckej E.ON SE.

innogy

Foto: innogy

Jedna z najväčších transakcií na českom energetickom trhu za posledné roky je na konci. Nemecká energetická spoločnosť E.ON SE a maďarská energetická skupina MVM Group podpísali zmluvu o predaji celého biznisu innogy v Česku. Informoval o tom Martin Chalupský, hovorca innogy v ČR.

Cenu transakcie spoločnosti nezverejnili. Dohodu firiem ešte musí odobriť Európska komisia a očakáva sa, že bude uzavretá pred koncom roka.

Okrem Skupiny MVM záujem o odkúpenie českej časti innogy prejavilo záujem viacero ďalších hráčov. Na Energie-portal.sk sme priniesli podrobnosti už začiatkom júna 2020.

Innogy má v súčasnosti u našich západných susedov 1,2 milióna odberateľov plynu a 400 tisíc odberateľov elektriny. Do portfólia skupiny patria tiež teplárenské prevádzky, čistá mobilita - CNG a e-mobilita, ako aj veľkoobchod s energiami.

Pozíciu innogy chcú posilniť

„Veľmi nás teší, že sme uspeli v súťaži o Innogy v ČR. Táto akvizícia pre nás predstavuje významný míľnik v našej stratégii rozvoja v regióne strednej a východnej Európy. Zákazníci nnogy sa budú môcť ďalej spoľahnúť na vysoký štandard služieb, na ktorý boli doteraz zvyknutí,“ uviedol György Kobori, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva MVM Group.

„Ako skúsený budúci majiteľ, ktorý sa zaviazal k ďalšiemu rozvoju celej skupiny, veríme, že táto transakcia zvýši konkurenciu na českom energetickom trhu. Tešíme sa na spoluprácu s vedením skupiny, spoločne chceme ďalej rozvíjať silnú pozíciu innogy na českom trhu, " podotkol.

Podľa Tomáša Varcopa, výkonného riaditeľa innogy Česká republika, bude spoločnosť aj pod novým vlastníkom ďalej rozvíjať svoje produkty a služby. Verí, že nový vlastník spoločnosti ponúka potenciál k ďalšiemu zlepšovaniu ponuky.

„Chcem ubezpečiť všetkých našich zákazníkov a partnerov, že pre nich budeme aj naďalej spoľahlivým partnerom,“ dodal T. Varcop. 

INNOGY

Táto transakcia je posledným krokom k splneniu podmienok, ktoré spoločnosť E.ON ponúkla Európskej komisii v súvislosti so schválením transakcie medzi RWE a E.ON.

Spoločnosť E.ON SE už skôr uzatvorila zmluvy o predaji významnej časti biznisu v oblasti centrálneho vykurovania v Nemecku, časti maloobchodného biznisu s elektrinou v Maďarsku, a tiež odstúpila od rezervovaných lokalít pre výstavbu dobíjacích staníc pre elektromobily na nemeckých diaľniciach.

V Maďarsku MVM dominuje

MVM Group je maďarská energetická spoločnosť s najväčšími podielmi na tamojšom trhu s elektrinou a plynom.

Skupina s približne 15 tisíc zamestnancami patrí medzi päť najväčších spoločností v Maďarsku a má viac ako 50 rokov skúseností so správou strategických energetických aktív.

MVM je prítomná takmer vo všetkých segmentoch energetického hodnotového reťazca, vrátane elektriny, zemného plynu, diaľkového vykurovania a tiež v ďalších oblastiach, ako sú telekomunikačné a technické služby a riešenia pre čistú mobilitu.

V Maďarsku MVM patrí vedúca úloha na CNG trhu a má tiež významné aktivity v oblasti elektromobility.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Predaj elektromobilov na Slovensku patrí k najnižším v celej EÚ

Predaj elektromobilov na Slovensku patrí k najnižším v celej EÚ

Priemerná hodnota CO2 emisií zaregistrovaných osobných áut vlani v SR bola 133,4 g/km, čo je druhá najvyššia úroveň spomedzi krajín EÚ.

ÚRSO odhalil porušovanie zákona pri väčšine kontrol v regulovaných subjektoch

ÚRSO odhalil porušovanie zákona pri väčšine kontrol v regulovaných subjektoch

Regulátor si vlani posvietil na desiatky regulovaných subjektov. Rozdal pokuty za 280 000 eur.

Štáty EÚ vlani viac elektromobilov vyviezli, ako doviezli. V tomto roku sa to otáča

Štáty EÚ vlani viac elektromobilov vyviezli, ako doviezli. V tomto roku sa to otáča

V minulom roku štáty EÚ vyviezli do tretích krajín elektromobily v hodnote viac ako osem miliárd eur.