Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Dni teplárenstva a energetiky v Hradci Králové sú za dverami

Energetika prežíva obdobie búrlivých zmien v legislatíve aj v technológiách, s ktorými sa bude musieť vyrovnať aj teplárenstvo.

Dni teplárenstva a energetiky v Hradci Králové sú za dverami

Foto: Exponex

Budúcnosť teplárenstva bude tiež jednou z hlavných tém Dni teplárenstva a energetiky v Hradci Králové 24. – 25. apríla 2019. A na aké ďalšie témy sa môžete tešiť?

Napríklad odkedy budú musieť byť všetky merače tepla vybavené diaľkovým odpočtom, či získajú teplárne podiel na prostriedkoch z emisného obchodovania, ako si udržať zákazníkov a ako získať nové či ako využiť zmien na trhu s elektrinou a mnoho ďalších.

Konferencia Dni teplárenstva a energetiky ponúka aj tento rok veľkú porciu informácií o nových technológiách, legislatíve a trendoch v teplárenstve a energetike.

Kľúčovou témou konferencie je klimaticko-energetický rámec roku 2030 a hľadanie ciest ďalšieho rozvoja teplárenstva. Stratégiu teplárenstva v nových podmienkach predstaví predseda výkonnej rady Teplárenského združenia SR a generálny riaditeľ Plzeňskej teplárenské, Tomáš Drápela.

Rovnako ako v minulých ročníkoch je aj tento rok konferencia veľmi kvalitne obsadená rečníkmi z najvyšších poschodí štátnej správy aj biznisu.

"Teší nás, že naše pozvanie prijal námestník ministerky priemyslu o obchode René Neděla. Nebudú chýbať ani vystúpenia členov Rady Energetického regulačného úradu Jána Pokorného a Vladimíra Vlka," uviedol riaditeľ Teplárenského združenia ČR Martin Hájek.

Rovnako ako minulý rok je aj tento rok zaradená atraktívna téma starostlivosti o zákazníka, ktorá nadobúda stále viac na dôležitosti. Aj túto oblasť zasiahli inovácie, a to ako technologické, tak organizačné.

Riadenie spotreby tepla u zákazníkov, internet vecí alebo diaľkové odpočty meračov sa čoraz viac presadzujú do praxe. V riadení vzťahov so zákazníkmi predstaví niekoľko firiem svoje inovatívne prístupy.

Veľmi zaujímavé príspevky ponúka tiež sekcia venovaná trhu s elektrinou, ktorý je na prahu najzásadnejších zmien za posledné desaťročie. Ako sa v novom prostredí nestratiť a predať elektrinu s maximálnym ziskom? Na túto otázku odpovie vo svojej prezentácii Tomáš Mužík zo spoločnosti NANO Energies.

"Integrácia sektoru elektroenergetiky a výroby tepla dávno nie je len predmetom akademických diskusií. V integrovanom energetickom centre Červený mlyn v Brne je to dnes realita. Ako to presne funguje, sa dozvieme od Ladislava Ochrany z teplární Brno," upozorňuje na ďalší zaujímavý príspevok Martin Hájek.

Aj tento rok si na svoje prídu priaznivci novej legislatívy. O tom, akú podporu pre obnoviteľné zdroje v teplárenstve ponúkne pripravovaná novela zákona o podporovaných zdrojoch energie, porozprávajú Pavel Jirásek z Ministerstva priemyslu a obchodu ČR.

Aké novinky prinesie novela zákona o hospodárení energií sa dozvieme z príspevku Hany Schvarzovej, rekodifikáciu stavebného práva predstaví Zdeňka Fialová, obe z Ministerstva priemyslu a obchodu ČR.

Samozrejme nemôže chýbať spoločenský večer s tradičným vyhlásením súťaže o Projekty roka.

Denníky Energie-portal.sk je tradičným mediálnym partnerom konferencie | Foto: Energie-portal.sk

Partneri Dní teplárenstva a energetiky 2019

Ako každý rok aj tento rok akciu podporia generálny partneri: EP Energy a.s., ČEZ, a.s. Letos k nim nově přibyla společnost KLINGER Fluid Control.

Mezi partnermi konference spomeňme tiež spoločnosti RUML s.r.o, Uchytil s.r.o., Elektrárny Opatovice a.s., Plzeňská teplárenská, a.s., Pražská teplárenská a.s. United Energy, Energotrans a.s., ČEZ Teplárenská, a.s.

V poradí 25. ročník Dní teplárenstva a energetiky sa tradične uskutoční v Kongresovom, výstavnom a spoločenskom centre ALDIS v Hradci Králové v dňoch 24.-25. apríla 2019.

Účastníci konferencie sa opäť môžu zoznámiť s novinkami, inováciami a radom atraktívnych tém, o ktorá nebude s prihliadnutím na turbulentnému vývoju nielen v slovenskej, ale tiež európske energetike núdze. To všetko sa uskutoční za účasti zástupcov teplární, technologických firiem, samospráv, bytových družstiev a spoločenstiev vlastníkov.

Usporiadateľom je Teplárenské združenie SR, konferenciu organizuje spoločnosť Exponex.

Dni teplárenstva a energetiky

Kedy:

  • 24.4. - 25.4. 2019

Usporiadateľ:

  • Teplárenské združenie ČR

Kde:

  • Kongresové, výstavné a spoločenské centrum ALDIS, Hradec Králové

Zastúpenie pre rokovania s médiami:

  • Denisa Ranochová, tel .: 608 445 255, e-mail: denisa@ranochova.cz

Manažér konferencie:

Zdroj: Exponex | Ranochová

Denník Energie-portal.sk je mediálnym partnerom konferencie.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: EnergyCamp 2019

Pozvánka na konferenciu: EnergyCamp 2019

EnergyCamp 2019 je dvojdňová konferencia plná príkladov z praxe o príprave a realizácii energetických stavieb, implementácii IT a IoT technológií a skúseností z energetického manažmentu.

Dimenzovanie fotovoltiky v budove umožňuje najlepšie hodinový výpočet potreby energie

Dimenzovanie fotovoltiky v budove umožňuje najlepšie hodinový výpočet potreby energie

Hodnotenie energetickej hospodárnosti budov vychádza z potreby energie podľa mesačnej a ročnej metódy. Tie však nezohľadňujú výrobu z fotovoltiky a vlastnú spotrebu v budove.

Investície v Revúcej sa vyšplhajú na takmer dva milióny eur

Investície v Revúcej sa vyšplhajú na takmer dva milióny eur

Takmer dvojmiliónová investícia pre Revúcu a blízke okolie na najbližšie tri roky. Aj tento benefit získalo mesto podpisom Memoranda o porozumení a vzájomnej spolupráci s Východoslovenskou distribučnou, a.s.