VSE
Dny teplárenství a energetiky 2024
Belimo 2

Chladiace boxy v obchodoch by mohli poskytovať frekvenčné služby v sieti

Zariadenia na uchovávanie mrazených potravín môžu vytvoriť veľkú virtuálnu batériu a zároveň znížiť reťazcom náklady na energie.

Chladiace boxy v obchodoch by mohli poskytovať frekvenčné služby v sieti

Foto: Fotolia

Chladiace boxy na potraviny v nákupných supermarketoch by mohli slúžiť ako virtuálne batérie a poskytovať frekvenčné služby v elektrickej sieti. Obchodný reťazec Tesco sa spojil s britskou University of Lincoln a vo vybraných predajniach testuje v reálnej praxi prepojenie chladiaceho systému so sieťou.

Softvérová firma vyvinula komplexné algoritmy, ktoré zabezpečujú dočasné prerušenie dodávky elektrickej energie do chladiacich boxov v určitom momente bez toho, aby to negatívne ovplyvnilo kvalitu potravín. Tieto výpadky automaticky spôsobujú krátke pulzy dodatočnej elektriny a dokážu vyrovnávať pokles frekvencie v sieti.

Tieto vyrovnávacie služby už poskytuje viacero prevádzkovateľov veľkých batérií vo Veľkej Británii, no testy naznačujú, že by sa k nim pohli pridať aj obchodné reťazce.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: Obnoviteľné zdroje energie 2024

Pozvánka na konferenciu: Obnoviteľné zdroje energie 2024

22. ročník medzinárodnej odbornej konferencie s témou "Aplikácia OZE pri napĺňaní cieľov zelenej dohody" sa uskutoční na začiatku mája v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier.

Daň z nadmerných ziskov. Ako má fungovať a aké má negatíva

Daň z nadmerných ziskov. Ako má fungovať a aké má negatíva

Zdaňovanie neočakávaných príjmov má veľa negatívnych dôsledkov a často neprináša cielený výsledok. Vysvetľujeme, čo je windfall tax a ako má fungovať v EÚ.

Pozvánka na konferenciu: SSCHI 2024

Pozvánka na konferenciu: SSCHI 2024

Priemysel, legislatíva a akadémia sa stretnú pod jednou strechou v druhej polovici mája v čarokrásnom prostredí Vysokých Tatier.