Eversheds Sutherland
VSDS
Belimo

Chemes musí obnoviť dodávky energií pre Nexis Fibers, rozhodol antimon

Predbežné opatrenie, ktoré dnes zverejnil Protimonopolný úrad SR, bude vykonateľné až po tom, ako si Chemes preberie zásielku. Spoločnosť tak zatiaľ neurobila.

energie

Foto: Fotolia

V spore humenských firiem Chemes a Nexis Fibers o dodávky energií a médií, o ktorom sme na Energie-portal.sk podrobne informovali už koncom apríla, nastal ďalší zlom.

Protimonopolný úrad SR (PMÚ SR) 21. apríla začal z vlastného podnetu voči spoločnosti CHEMES, a.s. Humenné správne konanie vo veci možného zneužívania dominantného postavenia.Podľa zákona o ochrane hospodárskej súťaže sa pod zneužitím dominantného postavenia na relevantnom trhu chápe priame alebo nepriame uplatňovanie neprimeraných cien alebo iných neprimeraných obchodných podmienok.

Chemes musí obnoviť dodávky

Na základe prešetrovania, ktoré PMÚ SR vykonal, úrad získal informácie vyvolávajúce dôvodné podozrenie, že mohol byť porušený zákon.

"Porušenie zákona môže spočívať v konaní podnikateľa, ktorý v priemyselnom parku uplatňuje voči svojim odberateľom energií a médií také obchodné podmienky, v dôsledku ktorých títo odberatelia musia odoberať od podnikateľa všetky energie a médiá, ktoré vyrába a zároveň im je znemožnené, aby si niektoré energie a médiá vyrábali sami alebo odoberali od tretích strán," informoval dnes PMÚ.
 
Vzhľadom na to, že v danom priemyselnom parku došlo k prerušeniu dodávok energií a médií jednému zo subjektov, úrad vydal predbežné opatrenie, ktorého cieľom je zabezpečiť dodávky energií a médií a tiež zabrániť tomu, aby dotknutá spoločnosť bola eventuálne nútená opustiť trh v dôsledku postupu dodávateľa energií a médií.

Cieľom opatrenia je zároveň zabrániť nezvratným zmenám, ktoré by mohli nastať pred tým, ako úrad v predmetnom správnom konaní posúdi primeranosť obchodných podmienok.

Chemes si zásielku stále neprevzal

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Nemci po prvýkrát primiešali vodík do zemného plynu v plynovode

Nemci po prvýkrát primiešali vodík do zemného plynu v plynovode

Primiešavanie vodíka do plynu má znížiť emisie skleníkových plynov.

Pozvánka na webinár: ENVIRODELIKTY 2021

Pozvánka na webinár: ENVIRODELIKTY 2021

Spôsobiť envirodelikt je rovnako jednoduché, ako mu predísť. Ako sa zachovať pri návšteve inšpekcie ŽP a ako s ňou následne komunikovať? To a mnohé ďalšie sa dozviete na chystanom webinári s policajtmi, právnikmi a špecialistami na odpadové hospodárstvo.

Príspevky na domy s takmer nulovou potrebou energie v roku 2021 zrejme nebudú

Príspevky na domy s takmer nulovou potrebou energie v roku 2021 zrejme nebudú

O príspevky vo výške 8 000 eur bol v minulom roku veľký záujem. V roku 2021 už rezort dopravy takmer nulové domy dotovať neplánuje.