Eversheds Sutherland
VSDS
Belimo 2

Cena povoleniek trhá rekordy, času nie je nazvyš. Aj o tom budú Dni teplárenstva a energetiky 2021

Konferencia Dni teplárenstva a energetiky sa uskutoční 14. - 15. septembra v Olomouci.

emisie

Ilustračné foto: Energie-portal.sk

Nové emisné ciele EÚ stanovené do roku 2030 majú priviesť Európu čo najrýchlejšie k uhlíkovej neutralite. Ceny emisných povoleniek pritom takmer denne lámu rekordy. Odvetvie spadajúce pod EÚ ETS sú pod obrovským tlakom. Teplárenstvo nevynímajúc.

Od zavedenia systému EÚ ETS v roku 2005 emisné povolenky ešte nikdy neboli kvóty drahšie. Ich cena sa aktuálne dotýka hranice 50 eur.

Dôvodov je hneď niekoľko. Jednak je to očakávanie radiálneho navýšenie cieľa redukcie emisií do roku 2030, k nárastu ceny však prispela aj dlhá vykurovacia sezóna a pohyb cien fosílnych palív, ktoré sa spamätávajú z pandemického útlmu.

Teplárenstvo, ktoré sa už v minulosti zmierilo s tým, že bude musieť odísť od uhlia k čistejším palivám, potrebuje čo najrýchlejšie pomoc. Ak budeme chcieť využívať veľké zdroje tepla a celé unikátne sústavy rozvodov diaľkového tepla aj v budúcnosti, je potrebné okamžite konať.

O čom budú Dni teplárenstva a energetiky 2021?

Aktuálny ročník konferencie Dni teplárenstva a energetiky 2021 sa bude konať 14.-15. septembra 2021 v hoteli Clarion v Olomouci. Tematicky sa konferencia zameria práve na transformáciu teplárenstva. Témou podujatia bude aj znižovanie konkurencieschopnosti k malým zdrojom, čo je s rastom cien povoleniek stále aktuálnejšia otázka.

České ministerstvo priemyslu a obchodu, ktoré nad konferenciou prevzalo záštitu, si uvedomuje, že teplárne nemôžu pod značným zaťažením existovať dlhodobo a je potrebné im čo najrýchlejšie podať pomocnú ruku.

Súhrn hlavných tém konferencie Dni teplárenstva a energetiky 2021:

Transformácia teplárenstva do roku 2030
Starostlivosť o zákazníkov
Transformácia teplární (biomasa / plyn / elektrina)
Technika a technológie v teplárenstve
Odpady a ich energetické využitie
Ekonomika a legislatíva v teplárenstve


Termín: 14.-15. septembra 2021

Miesto: CLARION CONGRESS HOTEL, Olomouc


usporiadateľ:

Teplárenské združenie Českej republiky

Partizánska 1/7, 170 00 Praha 7


Organizátor:

Exponex s.r.o.

Janouškova 2015 / 1a, 613 00 BrnoDiskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: ENERGOFÓRUM® 2021

Pozvánka na konferenciu: ENERGOFÓRUM® 2021

Najväčšie osobnosti slovenskej energetiky budú diskutovať na 15. ročníku konferencie pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR. Podujatie bude možné premiérovo sledovať online.

Implementácia Monte-Carlo simulácie do procesov obchodovania s energetickými komoditami

Implementácia Monte-Carlo simulácie do procesov obchodovania s energetickými komoditami

Situácia na trhoch s energetickými komoditami sa dynamicky mení. Preto je nevyhnutné mať k dispozícii nástroje, ktoré umožnia nielen rozpoznať zmenu trhu, ale aj simulovať takéto situácie na trhu a posúdiť ich vplyv na obchodné portfólio.

VSE ubezpečuje zákazníkov, že dodávka elektriny je pre nich zabezpečená

VSE ubezpečuje zákazníkov, že dodávka elektriny je pre nich zabezpečená

Východoslovenská energetika zabezpečí plynulú dodávku elektriny. Zo strany zákazníkov spoločnosti SLOVAKIA ENERGY nie sú potrebné žiadne úkony.