Jedinečná realizácia osvetlenia a ozvučenia od spoločnosti Východoslovenská energetika a.s., prináša zážitky ako v ozajstnej džungli.
Ako sa to začalo? Zástupcovia Botanickej záhrady v Košiciach mali predstavu o zážitkových prehliadkach v troch najvyšších expozičných skleníkoch, ktoré doposiaľ poznali návštevníci iba z denných prehliadok. V skleníkoch nebolo žiadne osvetlenie.
Audiovizuálna technológia
VSE prišla s komplexným riešením a pomohla nápad zrealizovať. Nainštalovaním audiovizuálnej technológie vznikla nová jedinečná služba a atrakcia pre návštevníkov, ktorí počas večerného sprevádzania môžu zažiť tajomnú atmosféru a zvuky džungle.
„Zaujímavo sme vysvietili chodníky bodovými svetlami a vybrané tropické rastliny farebným programovateľným osvetlením,“ hovorí Pavol Lesňák, vedúci odboru Energetické riešenia – osvetlenie a elektroinštalácie vo VSE.

Zvukovú techniku je možné využívať aj počas denného režimu na príjemné spestrenie individuálnych prehliadok. Celkom pribudlo 12 farebných svetiel, 30 bodových svetiel osvetľujúcich chodníky, 10 reflektorov s bielym svetlom a 14 reproduktorov. Celý systém je možné naprogramovať a ovládať na diaľku cez počítač alebo mobil.
Zvýšená bezpečnosť
„Pridanou hodnotou realizácie je aj zvýšenie bezpečnosti pri samotnej starostlivosti o rastliny,“ dodáva Lesňák.
Botanická záhrada v Košiciach začala využívať atrakciu počas krátkych jesenných a zimných dní. Postupne budú k dispozícii nielen individuálne prehliadky, ale aj komentované prehliadky so sprievodcom. Vďaka novému osvetleniu a ozvučeniu bude môcť Botanická záhrada vytvárať tematické sprevádzania, resp. zatraktívniť výstavy organizované v priebehu roka.

Komplexné riešenie od VSE:
- 52 ks nových LED svietidiel a 14 ks reproduktorov v skleníkoch (svietidlá na osvetlenie chodníkov, osvetlenie farebných scén, servisné svietidlá)
- RGBW DMX farebné svietidlá, vďaka ktorým je možné nastaviť akúkoľvek farbu či dynamickú scénu (blesky, východ/západ slnka a pod.).
- Svietidlá sú napájané bezpečným napätím a odolné voči trvale vlhkým podmienkam.
- Audiovizuálna technika je súčasťou inteligentnej inštalácie, preto je systém ovládateľný na diaľku, možnosť nastaviť časové plány a scény a každý skleník ovládať samostatne.
- Projekt realizovaný na kľúč od návrhu, projektovej dokumentácie až po dodanie, inštaláciu a naprogramovanie materiálu
|
Viac info v referenčnom videu na stránke vse.sk/veľké firmy
VSE je komunikačným partnerom denníka Energie-portal.sk.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.