Eversheds Sutherland
TESLA
SPP - distribúcia

Bez cenových dotácií nemá fotovoltaika v Británii význam. SolarCity odchádza

Najväčší americký výrobca solárnych panelov pre domácnosti SolarCity sa rozhodol stiahnuť svoju dcérsku spoločnosť Zep Solar z britského trhu.

Bez cenových dotácií nemá fotovoltaika v Británii význam. SolarCity odchádza

Foto: Flickr

V rozhovore pre Solar Power Portal to povedal Marco Krapels, viceprezident pre stratégie v spoločnosti SolarCity. Spoločnosť podľa Krapelsa vyhodnotila situáciu v Spojenom kráľovstve a dospela k záveru, že v dôsledku zníženia výkupných cien nemá pre nich ekonomicky zmysel byť v najbližšej budúcnosti prítomní na britskom trhu.

"Pre našich investorov môžeme dosiahnuť oveľa väčšie IRR (vnútorné výnosové percento - pozn. red.) v iných krajinách, v ktorých má investícia do solárnej energie zmysel," uviedol Krapels.

SolarCity kúpila americkú vývojársku spoločnosť Zep Solar v roku 2013 za 158 miliónov dolárov.

Zep Solar vstúpila na britský trh na začiatku tohto roka založením svojej základne v Milton Keynes (približne 100 km severne od Londýna), kde zamestnala tím šiestich ľudí na vytváranie ponúk pre britský trh v rámci globálnej expanzie.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.



Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pasca pre majiteľov bytov. Pri niektorých budovách bude s rozpočítaním tepla problém

Pasca pre majiteľov bytov. Pri niektorých budovách bude s rozpočítaním tepla problém

Správcovia budov zisťujú, že v niektorých domoch sa náklady na teplo nedajú rozdeliť podľa platnej legislatívy. Vysvetľujeme, v čom je problém.

Pri nadbytku energie nabijú zásobník. V Bratislave vyrastá akumulátor tepla

Pri nadbytku energie nabijú zásobník. V Bratislave vyrastá akumulátor tepla

Podobné projekty teplárenská spoločnosť pripravuje aj v ďalších lokalitách na strednom a východnom Slovensku. Jeden tender musia otvoriť nanovo.

E.ON kúpi konkurenta, v Británii tak vznikne najväčší dodávateľ energií

E.ON kúpi konkurenta, v Británii tak vznikne najväčší dodávateľ energií

Skupina patrí medzi najväčších hráčov aj na slovenskom trhu.

X
X
X
X