4 dôvody, prečo servisní technici v HVAC odvetví budú stále vysoko žiadaní | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSDS
Belimo 2

4 dôvody, prečo servisní technici v HVAC odvetví budú stále vysoko žiadaní

Hoci robotizácia a automatizácia nahrádzajú ľudí vo viacerých oblastiach, odborníci na vykurovanie a klimatizáciu budú naďalej potrební. Tu sú dôvody.

4 dôvody, prečo servisní technici v HVAC odvetví budú stále vysoko žiadaní

Foto: Fotolia

Kevin Burns zo spoločnosti Bob Jenson Air Conditioning and Heating píše na stránke magazínu Air Conditioning, Heating and Refrigeration News o tom, prečo odvetvie vykurovania, chladenia a klimatizácie bude priťahovať absolventov škôl a títo odborníci budú stále žiadaní.

Prečo sú HVAC technici tak vyhľadávaní? Odpoveď sa skrýva v skutočnosti, že odvetvie vykurovania, ventilácie, chladenia a klimatizácie naďalej uháňa vpred bez stagnovania v hľadaní inteligentnejších a lepších spôsobov fungovania. HVAC systémy sú v súčasnosti lacnejšie, účinnejšie a ohľaduplnejšie k životnému prostrediu než kedykoľvek predtým. Mnohé systémy sú pripojené k internetu vecí a úlohy automatického riadenia teploty a kvality vzduchu zabezpečujú počítače.

Hoci ľudia v mnohých profesiách sa potia zo strachu, že budú nahradení robotmi a automatizovanými procesmi, zdá sa, že HVAC technici sa nemajú príliš čoho obávať. Tu je niekoľko osobitých dôvodov, prečo servisní technici stále sú a naďalej budú vysoko žiadaní.

1.  Nová technológia vyžaduje inštaláciu na mieste

Vývoj nových technológií v HVAC odvetví znamená, že zastaralé systémy sú neustále vytláčané novými. Súvisí to so zmenou regulácií, či pokrokom vo vedeckých poznatkoch. Niekto tento nový systém musí zostaviť a niekto musí pomôcť domácnostiam a firmám pri prechode zo starého systému. To si vyžaduje zručnosti technika HVAC. Aj najzručnejšia osoba bude potrebovať pomoc odborníka pri inštalácii nového systému.

VIESSMANN

Všetky HVAC systémy, nové aj staré, takisto vyžadujú zručných pracovníkov, ktorí zabezpečujú ich údržbu. S pribúdajúcou novou výstavbou domov a bytov so zabudovanou HVAC technológiou bude čoraz viac systémov, o ktoré sa budú technici starať.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový mesačník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: Energetický manažment 2023

Pozvánka na konferenciu: Energetický manažment 2023

Deviaty ročník medzinárodnej konferencie sa uskutoční v polovici apríla v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier.

Ako bolo na konferencii Energetický manažment 2022 (FOTO)

Ako bolo na konferencii Energetický manažment 2022 (FOTO)

K hlavným témam podujatia patrili garantované energetickú služby, energetická efektívnosť, budovy, obnoviteľné zdroje energie, ale aj podporné nástroje a energetická legislatíva.

Tepelné čerpadlá sú vhodné aj pre vykurovanie starších domov, tvrdí štúdia

Tepelné čerpadlá sú vhodné aj pre vykurovanie starších domov, tvrdí štúdia

Prípadová štúdia porovnáva návrh tepelného čerpadla pre rodinný dom na severe Slovenska v pôvodnom aj rekonštruovanom stave.