VSDS
VSDS
INNOGY

4 dôvody, prečo servisní technici v HVAC odvetví budú stále vysoko žiadaní

Hoci robotizácia a automatizácia nahrádzajú ľudí vo viacerých oblastiach, odborníci na vykurovanie a klimatizáciu budú naďalej potrební. Tu sú dôvody.

4 dôvody, prečo servisní technici v HVAC odvetví budú stále vysoko žiadaní

Foto: Fotolia

Kevin Burns zo spoločnosti Bob Jenson Air Conditioning and Heating píše na stránke magazínu Air Conditioning, Heating and Refrigeration News o tom, prečo odvetvie vykurovania, chladenia a klimatizácie bude priťahovať absolventov škôl a títo odborníci budú stále žiadaní.

Prečo sú HVAC technici tak vyhľadávaní? Odpoveď sa skrýva v skutočnosti, že odvetvie vykurovania, ventilácie, chladenia a klimatizácie naďalej uháňa vpred bez stagnovania v hľadaní inteligentnejších a lepších spôsobov fungovania. HVAC systémy sú v súčasnosti lacnejšie, účinnejšie a ohľaduplnejšie k životnému prostrediu než kedykoľvek predtým. Mnohé systémy sú pripojené k internetu vecí a úlohy automatického riadenia teploty a kvality vzduchu zabezpečujú počítače.

Hoci ľudia v mnohých profesiách sa potia zo strachu, že budú nahradení robotmi a automatizovanými procesmi, zdá sa, že HVAC technici sa nemajú príliš čoho obávať. Tu je niekoľko osobitých dôvodov, prečo servisní technici stále sú a naďalej budú vysoko žiadaní.

1.  Nová technológia vyžaduje inštaláciu na mieste

Vývoj nových technológií v HVAC odvetví znamená, že zastaralé systémy sú neustále vytláčané novými. Súvisí to so zmenou regulácií, či pokrokom vo vedeckých poznatkoch. Niekto tento nový systém musí zostaviť a niekto musí pomôcť domácnostiam a firmám pri prechode zo starého systému. To si vyžaduje zručnosti technika HVAC. Aj najzručnejšia osoba bude potrebovať pomoc odborníka pri inštalácii nového systému.

VIESSMANN

Všetky HVAC systémy, nové aj staré, takisto vyžadujú zručných pracovníkov, ktorí zabezpečujú ich údržbu. S pribúdajúcou novou výstavbou domov a bytov so zabudovanou HVAC technológiou bude čoraz viac systémov, o ktoré sa budú technici starať.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Toto sú spôsoby, ako splniť požiadavku na energetickú triedu A0 v bytových domoch

Toto sú spôsoby, ako splniť požiadavku na energetickú triedu A0 v bytových domoch

Spoločnosť Viessmann hodnotila kombinácie zariadení pre vykurovanie a ohrev vody v bytovkách z hľadiska energetickej hospodárnosti.

Viessmann radí, ako dosiahnuť energetickú triedu A0 v rodinných domoch

Viessmann radí, ako dosiahnuť energetickú triedu A0 v rodinných domoch

Dodávateľ technických zariadení budov pripravil prehľad kombinácií zdrojov pre tri najčastejšie typy rodinných domov. Ktoré riešenia spĺňajú požiadavku?

Päť najčastejších porúch motora kogeneračnej jednotky bioplynovej stanice

Päť najčastejších porúch motora kogeneračnej jednotky bioplynovej stanice

Bez správne prevádzkovanej kogeneračnej jednotky nedokáže bioplynová stanica produkovať energiu. Monitorovací softvér dokáže včas upozorniť na problém a vyhnúť sa tak odstaveniu celého zariadenia.