Zavedenie povinnosti nákupu emisných povoleniek ETS2 vo vykurovaní a doprave v Európskej únii sa zatiaľ odkladá na rok 2028. Politický tlak na zmeny alebo úplné zrušenie súvisiacej legislatívy v niektorých členských štátoch vyplýva najmä z rizika zvýšenia nákladov pre domácnosti. Na Slovensku už dokonca vznikla aj petícia proti zavedeniu takejto legislatívy.
„Sme zásadne proti tomu, aby sa zámerne zvyšovali životné náklady obyvateľov zavedením emisných povoleniek pre domácnosti. Vyzývame vládu SR, Ministerstvo životného prostredia a poslancov NR SR, aby neschválili žiadne zákony, ktoré by zavedením emisných povoleniek poškodili obyvateľov SR,“ apelujú signatári petície.
Zostáva vám 59% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.