Eversheds Sutherland

Regulačná rada ÚRSO je po mesiacoch uznášaniaschopná, prezident vymenoval nových členov

Hlava štátu si vybrala z nominácií poskytnutých vládou.

Regulačná rada ÚRSO je po mesiacoch uznášaniaschopná, prezident vymenoval nových členov
Foto: Peter Pellegrini Facebook

Kľúčový orgán pôsobiaci pri Úrade pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), ktorý rozhoduje napríklad o odvolaniach voči jeho prvostupňovým rozhodnutiam, je od dneška (6. augusta) opäť uznášaniaschopný.

Prezident Peter Pellegirini vymenoval do funkcií dvoch nových členov, čím sa počet obsadených kresiel v rade rozrástol z troch na päť.

Prezidentská kancelária pritom od vlády ešte v júni dostala štyri personálne nominácie, z ktorých si mala hlava štátu vybrať dve mená.

V hre boli štyria

Prvou dvojicou boli Márius Hričovský a Marián Parkányi. Druhu sadu vládou navrhnutých kandidátov tvorili Miloš Bikár a Vojtech Červenka.

Doplnenie dvoch nových mien do Regulačnej rady dnes pre Energie-portal.sk potvrdila jej predsedníčka Sylvia Kubinec Beňová, ktorá radu vedie od 10. júna

„Týmto krokom sa Rada stala opäť uznášaniaschopnou. Ďakujeme pánovi prezidentovi za jeho rozhodnutie a teším sa na spoluprácu s novými kolegami,“ povedala šéfka rady Kubinec Beňová.

„Zasadnutia Regulačnej rady prebiehali pravidelne aj počas predchádzajúcich mesiacov, avšak vzhľadom na neúplný počet členov nebolo možné prijímať rozhodnutia. Táto situácia sa dnešným dňom mení a už zajtrajšie plánované zasadnutie sa uskutoční takmer v plnom zložení,“ doplnila predsedníčka Regulačnej rady.

Prichádzajú ľudia z energetiky

Prvým z dvoch nových členov, ktorých dnes do funkcie vymenoval prezident Pellegrini, je Marián Parkányi, ktorý od začiatku roka 2024 stojí v čele dozornej rady štátneho organizátora krátkodobého trhu s elektrinou, spoločnosti OKTE.

Popri tom od septembra 2022 začal pôsobiť aj v skupine TESLA a Od konca roka 2022 do konca roka 2023 viedol Klaster energetických komunít Slovenska (KEKS). Predtým v rokoch 2020 až 2022 pôsobil v kancelárií predsedu ÚRSO Andreja Jurisa, kde bol zodpovedný za digitalizáciu a vnútornú kontrolu úradu. Na ÚRSO však pôsobil už od roku 2018, najprv ako vedúci oddelenia, potom ako riaditeľ odboru vecnej regulácie.

Podrobnejšie sme sa profilu M. Parkányiho venovali v samostatnom článku po tom, ako ho vláda v júni nominovala do Regulačnej rady spolu s Máriusom Hričovským.

Známym menom v energetike je aj druhý z nových členov, ktorý od dneška rozšíril zloženie kľúčového orgánu ÚRSO.

Zostáva vám 57% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)