Rozsiahla novelizácia energetickej legislatívy z dielne Ministerstva hospodárstva SR sa posúva v legislatívnom procese ďalej. Zmeny dnes (20. marca) prijala vláda, materiál teraz putuje do Národnej rady SR.
Rezort hospodárstva materiál poslal vo februári do skráteného medzirezortného pripomienkového konania. Navrhované zmeny sme vtedy na Energie-portal.sk rozoberali podrobnejšie.
Prvý veľký okruh zmien sa týka Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Ten má podľa návrhu prevziať časť kompetencií Slovenskej obchodnej inšpekcie a jeho pôsobnosť sa rozšíri napríklad aj o cenovú reguláciu pri uskladňovaní plynu. Viac k téme sme priniesli v tomto článku.
Ďalšie zmeny sa týkajú hlavne dodávateľov energií. Tí majú po novom povinne zverejňovať svoje cenníky aj na neregulovanom trhu s elektrinou a plynom. Zmenia sa tiež náležitosti faktúr, ktoré dodávatelia posielajú svojim odberateľom. Viac o návrhoch v tejto oblasti sme zhrnuli v tomto texte.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.