KI

Spotreba plynu na Slovensku podľa Eurostatu vzrástla, MH SR hovorí o výraznom poklese

Európsky štatistický úrad vykázal pre SR najväčší nárast spotreby v EÚ, rezort hospodárstva upresňuje reálne čísla.

Spotreba plynu na Slovensku podľa Eurostatu vzrástla, MH SR hovorí o výraznom poklese
Foto: Depositphotos

Štáty Európskej únie by mali dobrovoľne znižovať svoju spotrebu plynu aspoň o 15 % v porovnaní s historickým 5-ročným priemerom. Hoci kontinentu ako celku sa tento zámer darí, v niektorých krajinách sa spotreba, podľa dát Eurostatu, dokonca zvýšila. A najviac na Slovensku.

Z údajov Európskeho štatistického úradu vyplýva, že spotreba plynu na Slovensku v mesiacoch august a september 2022 vzrástla, a to najviac zo všetkých krajín Európskej únie. Hoci celková spotreba EÚ klesla v auguste o 14 % a v septembri o 15 %, v troch krajinách sa zvýšila oproti 5-ročnému priemeru. Na Slovensku o 5,5 %, v Írsku o 2,1 % a v Španielsku o 0,9 %.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)