VSDS

Namiesto šetrenia nemecké domácnosti zvyšujú spotrebu plynu

Aby sa najväčšia európska ekonomika vyhla stavu najvyššej plynovej núdze, spotrebitelia musia usporiť aspoň 20 %. To sa nedeje.

Namiesto šetrenia nemecké domácnosti zvyšujú spotrebu plynu
Foto: Energie-portal.sk

Nemecko sa zrejme nevyhne najvyššiemu stavu núdze v dodávkach plynu pre odberateľov. Spolkový regulačný úrad varuje pred spotrebou, ktorá nezodpovedá minimálne 20 % úsporám, ktoré by zabezpečili relatívne pokojnú zimu.

Nemecká vláda vyzvala všetkých odberateľov - domácnosti, menšie firmy aj veľké podniky, k šetreniu energiami. No situácia nasvedčuje tomu, že k požadovaným úsporám zatiaľ nedochádza. Prezident regulačného úradu Klaus Müller preto nedávno varoval: „Spotreba plynu minulý (39. kalendárny) týždeň príliš vzrástla.“

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)