Cieľom opatrení je predísť narušeniu dodávok energií v dôsledku pokračujúceho zvyšovania cien. “Európa pravdepodobne nebude mať dostatok plynu pre jesennú a zimnú vykurovaciu sezónu. Maďarská vláda, podobne ako iné krajiny, vyhlasuje stav núdze v energetike a prijíma akčný plán s účinnosťou od augusta, aby sme zabezpečili energie pre domácnosti a ekonomiku,” uviedol Gergely Gulyás, vedúci kancelárie predsedu vlády.
Podľa Gulyása je príčinou problémov v energetike vojna na Ukrajine a následné sankcie EÚ voči Rusku. “Predlžovanie vojny a sankcie Bruselu spôsobili obrovský nárast cien energií v celej Európe a veľká časť Európy sa už v podstate nachádza v energetickej kríze.”
Zostáva vám 63% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.