VSDS

Francúzi chcú opäť znárodniť veľký energetický podnik, vyjde to na miliardy eur

Spoločnosť zastavila obchodovanie so svojimi akciami, chce počkať na plán znárodnenia od vlády.

Francúzi chcú opäť znárodniť veľký energetický podnik, vyjde to na miliardy eur
Foto: Depositphotos

Francúzska vláda sa chystá vrátiť energetický gigant EDF plne pod kontrolu štátu. V súčasnosti v podniku ovláda 84 % podiel.

Jedna z najväčších energetických spoločností v Európe je okrem iného kľúčovým hráčom vo franúzskej jadrovej energetike, na ktorú sa Paríž spolieha aj v súčasnej energetickej kríze.

Zámerom vlády je, aby sa odkup 16 % koncernu uskutočnil už v októbri alebo v novembri tohto roka. Aby sa to pdoarilo, štát bude musieť postupovať rýchlo. Ďalším krokom by malo byť oznámenie ponúknutej ceny a oficiálna žiadosť. 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)