KI

Chceme sa zbaviť závislosti na plyne, nepôjde to však hneď, tvrdí šéf brnianskej teplárne

Myslí si však, že tepláreň dokáže túto závislosť výrazne znížiť už v priebehu dvoch rokov.

Chceme sa zbaviť závislosti na plyne, nepôjde to však hneď, tvrdí šéf brnianskej teplárne
Petr Fajmon / Foto: Energie-portal.sk

Tepláreň v Brne sa snaží zbaviť závislosti na ruskom plyne, nejde to však hneď. Podnik uskutočňuje konkrétne kroky, avšak výsledky budú prichádzať postupne. O projektoch, ktoré tepláreň v tomto smere pripravuje, ako aj o možnostiach a limitoch rýchleho zbavenia sa závislosti na zemnom plyne, hovoril Petr Fajmon, generálny riaditeľ spoločnosti Teplárny Brno, na odbornej konferencii Dny teplárenství a energetiky.

V článku sa dozviete:

  • aké zdroje vyrábajú teplo v Brne,
  • aká je aktuálna závislosť teplární na plyne,
  • ako sa bude podľa P. Fajmona vyvíjať situácia v oblasti teplárenstva v kontexte nárastu cien,
  • aké projekty pripravujú teplárne,
  • do akej miery a v akých časových horizontoch môžu znížiť závislosť na ruskom plyne.
Zostáva vám 88% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)