VSDS

ÚRSO počíta s dereguláciou cien energií. Podpredseda úradu prezradil kedy (VIDEO)

Liberalizácia dodávok energií si vyžiada, aby bol regulátor pripravený monitorovať vývoj na trhu, v súčasnosti na to dimenzovaný nie je, hovorí podpredseda ÚRSO Martin Horváth.

ÚRSO počíta s dereguláciou cien energií. Podpredseda úradu prezradil kedy (VIDEO)
Podpredseda ÚRSO Martin Horváth / Foto: Energie-portal.sk

Dodávky elektriny a zemného plynu pre tzv. zraniteľných odberateľov, teda domácnosti a malé firmy, v súčasnosti na Slovensku podliehajú cenovej regulácii zo strany Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). 

Programové vyhlásenie súčasnej vlády však počíta s tým, že na trhu dodávok energií dôjde k postupnej liberalizácii. Ministerstvo hospodárstva SR už ohlásilo, že v priebehu septembra 2021 predloží novelu legislatívy, ktorá umožní cenovú dereguláciu v sieťových odvetviach.

Predseda ÚRSO Andrej Juris na jeseň 2020 vo veľkom rozhovore pre Energie-portal.sk priblížil, že liberalizácia trhu dodávok energií bude postupná a najprv sa dotkne segmentu malých firiem.

O aktuálny vývoj v tejto oblasti z pohľadu regulátora sa s nami podelil podpredseda ÚRSO Martin Horváth. Pozrite si rozhovor vo videu.

ÚRSO sa musí pripraviť na nové úlohy 

Zostáva vám 67% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)