VSDS

Nemecko vyplatí štvorici energofiriem 2,4 mld. eur za predčasné odstavenie atómiek

Spolková vláda poskytne kompenzácie spoločnostiam Vattenfall, RWE, EnBW a E.ON.

Nemecko vyplatí štvorici energofiriem 2,4 mld. eur za predčasné odstavenie atómiek
Foto: Flickr

Štyri energetické spoločnosti, ktoré musia ukončiť prevádzku svojich jadrových elektrární v Nemecku v dôsledku vládnej politiky Energiewende, dostanú od spolkovej vlády kompenzácie v objeme 2,8 miliardy eur.

Berlín chce dohodou ukončiť roky sa ťahajúce spory s energofirmami.

Najväčší podiel z viac ako dvojmiliardového balíka získajú spoločnosti Vattenfall (1,43 mld. eur) a RWE (880 mil. eur), desiatky miliónov dostanú taktiež EnBW (80 mil. eur) a E.ON (42,5 mil. eur).

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)