Enesco

Pozvánka na on-line diskusiu ČSEF: Obchodovanie s elektrinou v 21. storočí

Zástupcovia slovenských a českých energetických spoločností a odborníci v energetickom sektore budú diskutovať o budúcnosti obchodovania s elektrinou.

Pozvánka na on-line diskusiu ČSEF: Obchodovanie s elektrinou v 21. storočí
Foto: CSEF

Decentralizácia, vysoká miera digitalizácie, prechod k obnoviteľným zdrojom energie, zapojenie aktívneho zákazníka, ale aj integrácie trhov sú menovatele novej energetiky.

Celý sektor prechádza dramatickým rozvojom, možno aj revolúciou, ponúka veľké príležitosti a otvára sa novým ideám i ľuďom. Za virtuálnym okrúhlym stolom budú záujemcovia sledovať, s akým myšlienkovým prúdom prídu títo ľudia a kam sa spoločne podarí posunúť odvetvie energetiky.

Treba dúfať, že výsledkom bude efektívnejšie, ekologickejšie, a nakoniec aj užívateľsky príjemnejšie uspokojenie  energetických potrieb človeka; energetika, kde slovenské a české firmy budú aj naďalej hrať významnú úlohu na európskom trhu.

Predplatné denníka ENERGIE-PORTAL

Spoločná diskusia prebehne 25. februára 2021, tentoraz o budúcnosti obchodovania s elektrinou. Diskusia nadväzuje na úspešný virtuálny okrúhly stôl Prekompenzácie v ČR a SR s ďalšími témami:

Kde vidíte najväčšie nové príležitosti v energetike?
Aké nové obchodné modely by ste radi do energetiky priniesli?
Čo by sa malo zmeniť v legislatíve regulujúcej energetiky, aby sa naštartoval jej ďalší moderný rozvoj?

Na tieto a ďalšie otázky budú odpovedať:

  • Michal Dubeň, člen predstavenstva ZSE Energia, a.s.
  • Libor Holub, generálny riaditeľ Bohemia Energy
  • Michal Hudec, predseda združenia dodávateľov energií
  • Martin Ondko, predseda predstavenstva MAGNA ENERGIA a.s.
  • Ján Palaščák, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva skupiny Amper
  • David Kučera, generálny sekretár PXE
Už teraz si záujemcovia môžu prečítať úvodný článok Davida Kučeru "Energetika ešte nikdy nebola tak fascinujúca ako je dnes - dokážeme využiť príležitosti, ktoré ponúka?" na ktorý bude diskusia nadväzovať.

Diskusia bude prebiehať na Youtube kanáli ČSEF alebo na webových stránkach platformy.

ČESKO-SLOVENSKÉ ENERGETICKÉ FÓRUM je otvorená diskusná platforma umožňujúca výmenu názorov českých a slovenských energetických expertov, a zapojenie do diskusie širokej verejnosti s cieľom vytvoriť konsenzuálny názor k danej problematike.

Na webových stránkach www.csef.czwww.csef.sk je možnosť zapojiť sa do diskusie a pripojiť svoje komentáre a názory k rôznym témam z oblasti energetiky.

Jedným zo základných pilierov ČSEF je umožniť efektívnejšiu spoluprácu medzi českými a slovenskými subjektmi prostredníctvom platformy. Platforma pôsobí pod Asociáciou energetických manažérov.


Diskusia(0)