Enesco

SEPS sa pre koronavírus pripravuje aj na scenár, že vyhlási stav núdze v elektroenergetike

Hoci výrobcovia elektriny tvrdia, že sú na prípadný výskyt nákazy COVID-19 u svojich zamestnancov pripravení, SEPS počíta aj s krízovým scenárom.

SEPS sa pre koronavírus pripravuje aj na scenár, že vyhlási stav núdze v elektroenergetike
Ilustračné foto: Energie-portal.sk

Na celom Slovensku aktuálne platí mimoriadna situácia vyhlásená vládou v stredu 11. marca. O štyri dni neskôr 15. marca sa vláda uzniesla aj na vyhlásení núdzového stavu v zdravotníctve.

Jednotlivé energetické firmy v súvislosti so šírením koronavírusu prijímajú rôzne mimoriadne opatrenia. Spotreba elektriny pre koronavírus už mierne klesá, výrobcovia elektriny však zatiaľ nijaké problémy s dodávkou do siete nehlásia.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)