Enesco

Druhý blok Mochoviec je po generálnej odstávke opäť v prevádzke

Slovenské elektrárne ukončili poslednú z plánovaných odstávok na tento rok.

Druhý blok Mochoviec je po generálnej odstávke opäť v prevádzke
Foto: Slovenské elektrárne

V pondelok 14. októbra Slovenské elektrárne ukončili plánovanú generálnu odstávku jadrového bloku mochovskej elektrárne. Druhý blok jadrovej elektrárne Mochovce je po generálnej odstávke znova v prevádzke a dodáva elektrinu do siete.

"Generálna odstávka (GO) bola náročná kvôli kontrole paliva v reaktore a jeho čiastočnej výmene (asi jedna pätina paliva), ale najmä z pohľadu množstva kontrol a údržby dôležitých zariadení s cieľom zvýšiť bezpečnosť a spoľahlivosť prevádzky. Pred opätovným spustením bloku v jadrovej časti elektrárne vykonali aj predpísané tlakové a tesnostné skúšky," uviedli Slovenské elektrárne.

Ukončením prác na odstávke sa ukončil tohoročný „odstávkový“ maratón na slovenských jadrových blokoch.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)