Enesco

Parlament schválil novelu zákona o energetickej efektívnosti

Ministerstvo hospodárstva sľubuje, že obnova verejných budov bude vďaka novele jednoduchšia.

Parlament schválil novelu zákona o energetickej efektívnosti
Foto: NR SR

Národná rada SR schválila novelu zákona o energetickej efektívnosti. Legislatíva z dielne rezortu hospodárstva zavádza do praxe inštitút garantovanej energetickej služby (GES) vo verejnom sektore.

"Schválená zmena vytvára predpoklad pre výraznejšiu modernizáciu budov a technologických zariadení bez potreby priamej kapitálovej investície z verejných zdrojov," uvádza ministerstvo. 

Rezort hospodárstva chce novelou umožniť využívanie garantovanej energetickej služby vo verejnom sektore tak, aby nebolo potrebné navyšovanie verejného dlhu.

Tento postup umožnila nová metodika Eurostatu o štatistickom hodnotení garantovanej energetickej služby. Podrnejšie sme o tom písali v tomto článku.

Úspory okolo 60 miliónov eur

"Vďaka obnove verejných budov sa znížia náklady na energie, prispeje to k predĺženiu ich životnosti a zlepší kvalitu životného prostredia," predpokladá ministerstvo.

Náklady na obnovu verejných budov by sa mali splácať z úspor energie, ktoré táto obnova prinesie.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)