VSDS

Ministri rozhodli. Emisie z osobnej dopravy majú klesnúť menej, než odhlasovali europoslanci

Ministri životného prostredia krajín EÚ rozhodli. Emisie oxidu uhličitého sa od roku 2030 majú znížiť o 35 percent oproti roku 2021 pri osobných automobiloch a o 30 percent pri ľahkých úžitkových vozidlách.

Ministri rozhodli. Emisie z osobnej dopravy majú klesnúť menej, než odhlasovali europoslanci
Foto: Ministerstvo životného prostredia SR

Kompromisný návrh nakoniec podporilo 20 krajín vrátane Slovenska. Zasadnutia Rady ministrov životného prostredia v Luxemburgu sa zúčastnil minister životného prostredia László Sólymos.

„Len zmysluplná diskusia a konštruktívne riešenia nás posúvajú ďalej. Som rád, že aj pri takejto dôležitej téme sme dokázali nájsť spoločnú reč a podarilo sa schváliť dohodu aj vďaka nášmu úsiliu,“ povedal minister životného prostredia SR László Sólymos.

Európsky parlament aj niektoré členské štáty EÚ presadzovali až 40 % zníženie emisií u nových áut a dodávok. Nakoniec však zvíťazil kompromisný návrh, ktorý predstavila aktuálne predsedajúca krajina EÚ – Rakúsko.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)