Enesco

Energetickí odborári vyhlásili štrajkovú pohotovosť

Odborári a zamestnávateľský zväz v sektore energetiky sa nezhodli na dodatku ku kolektívnej zmluve. Energeticko-Chemický odborový zväz ohlásil vstup do štrajkovej pohotovosti.

Energetickí odborári vyhlásili štrajkovú pohotovosť
Foto: Fotolia

Energeticko-Chemický odborový zväz (ECHZO) a Zväz zamestnávateľov energetiky Slovenska (ZZES) v pondelok (16. októbra) absolvovali  štvrté kolo kolektívneho vyjednávanie. Rokovania sa týkali obsahu druhého dodatku ku Kolektívnej zmluve vyššieho stupňa na roky 2017 – 2019 uzatvorenej medzi organizáciami.

„Nakoľko nedošlo k dohode  na raste miezd na rok 2018, spor bude v zmysle zákona o kolektívnom vyjednávaní predložený na riešenie sprostredkovateľovi a zároveň vstupuje Energeticko-Chemický odborový zväz – energetická sekcia do štrajkovej pohotovosti,“ vyhlásila odborárska organizácia. 

Energetickí odborári v závere júna rozhodli, že budú požadovať rast tarifných miezd v priemere o 6,5% a každému zamestnancovi o 5%. Ponuku zamestnávateľov na rast tarifných miezd o 1,5% odborári neakceptovali.

O ďalšom postupe rozhodnú 26.10.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)