Vláda podpísala s talianskou spoločnosťou Enel
memorandum, na základe ktorého získala predkupné právo na
17 percent akcií Slovenských elektrární (SE).
V budúcnosti by tak mohla získať nad podnikom kontrolu.
Včera to oznámil premiér Robert Fico. Enel pritom predal
pred pár dňami svojich 66 percent akcií Energetickému
a priemyselnému holdingu (EPH).
Slovenská vláda, ktorá teraz kontroluje 34 percent akcií
najväčšieho výrobcu elektriny v krajine, bude môcť opciu
využiť po dokončení rozostavaného tretieho a štvrtého
bloku jadrovej elektrárne Mochovce.
Podľa premiéra si vláda s Enelom vyjednala posilnenie
svojej pozície aj napríklad ohľadom rozhodovania o investíciách
v SE. EPH by nemusela získať kontrolu nad elektrárňami, ak
si Slovensko uplatní u Enelu predkupné právo.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.