Enesco

Vláda údajne získala opciu na akcie Slovenských elektrární

Vláda podpísala s talianskou spoločnosťou Enel memorandum, na základe ktorého získala predkupné právo na 17 percent akcií Slovenských elektrární (SE).

Vláda údajne získala opciu na akcie Slovenských elektrární

V budúcnosti by tak mohla získať nad podnikom kontrolu. Včera to oznámil premiér Robert Fico. Enel pritom predal pred pár dňami svojich 66 percent akcií Energetickému a priemyselnému holdingu (EPH).

Slovenská vláda, ktorá teraz kontroluje 34 percent akcií najväčšieho výrobcu elektriny v krajine, bude môcť opciu využiť po dokončení rozostavaného tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne Mochovce.

Podľa premiéra si vláda s Enelom vyjednala posilnenie svojej pozície aj napríklad ohľadom rozhodovania o investíciách v SE. EPH by nemusela získať kontrolu nad elektrárňami, ak si Slovensko uplatní u Enelu predkupné právo.


Diskusia(0)