Bratislava - Podpredseda vlády SR pre investície Ľubomír Vážny má do 31. decembra 2013 v spolupráci s ministrom hospodárstva a predsedom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefom Holjenčíkom pripraviť koncepciu rozvoja výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov energie do 10 kW inštalovaného výkonu.
Vyplýva to z návrhu na koordináciu niektorých projektov, ktorý na dnešnej mimoriadnej schôdzi prerokovala a schválila vláda SR.
V súvislosti so Stratégiou Európy 2020 je potrebné zvýšiť podiel energie vyrobenej z OZE na 20 %, pričom v roku 2010 predstavoval tento podiel len 9,8 %. Pri dostatočnom množstve a vhodnej kombinácii jednotlivých typov zdrojov je možné dosiahnuť čiastočnú energetickú nezávislosť daného mikroregiónu, čo je pozitívny krok pre budúci vývoj energetiky.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.