Enesco

Náklady a následky: zle vedená energetická politika USA

Uprednostňovaním obnoviteľnej energie pred fosílnymi palivami potláča administratíva prezidenta Obamu vytváranie pracovných miest a prináša zvýšené energetické náklady pre americké rodiny. Škodlivé dôsledky tejto politiky je možné podľa Maria Loyolu, analytika Armstrong Center for Energy and the Environment, vidieť vo viacerých oblastiach. Komentár k Loyolovmu článku zverejnil americký think-tank National Center for Policy Analysis.

Náklady a následky: zle vedená energetická politika USA

© Dreamstime.com

V prvom rade je to spôsob, akým vláda používa daňové nástroje voči fosílnym palivám a subvencovanie obnoviteľných energií. Ten vytvára umelo podporovaný dopyt po neefektívnom zdroji.

  • Podľa Almanachu environmentálnych trendov z roku 2011 je veterná energia trikrát taká nákladná ako elektrická energia získaná z uhlia, kým slnečná energia je až štyrikrát taká drahá.

  • Vo svojom rozpočte na rok 2012 prezident Obama navrhol zrušenie 12 opatrení súvisiacich s daňami, ktoré uprednostňujú ropné spoločnosti. Zrušenie týchto opatrení by malo počas najbližších 10 rokov do rozpočtu priniesť 46 miliárd dolárov, všetky by mali zároveň tvoriť súčasť ním navrhovaných subvencií pre zelenú a obnoviteľnú energiu vo výške 148 miliárd dolárov.

  • Energetické spoločnosti na oplátku reagovali tým, že radšej ako stratu 4 miliárd ročne znížia alebo pozastavia zvyšovania kapacity o jednu tretinu, čím eliminujú alebo presunú stovky pracovných miest.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)