KI

Ruské ministerstvo energetiky chce mať zásoby ropy

Po prvýkrát v Rusku štátni úradníci uvažujú o možnosti vytvoriť finančnú rezervu pre základné ruské nerastné bohatstvo - ropu. Ministerstvo energetiky vypracovalo dokument, ktorý uvažuje o uložení až 15 miliónov ton ropy v podzemných nádržiach. Experti dúfajú, že ak sa plán stane realitou, Rusko bude mať ďalšie vysoko likvidné rezervy, spolu so zlatom a menou. Správu priniesla agentúra Itar-Tass.

Ruské ministerstvo energetiky chce mať zásoby ropy
Hlavným záverom dokumentu je konštatovanie, že Rusko potrebuje mať svoje vlastné zásoby ropy. Takéto rezervy môžu mať dva ciele. Prvým je snaha ovplyvňovať domáci trh. V neposlednom rade je cieľom ovplyvniť aj vývoz ropy a získavať z neho profit, hovorí Vladimír Feigin, cituje Itar-Tass riaditeľa Ústavu energetiky a financií a spoluautor správy ministerstva.

Diskusia(0)