ÚRSO: Tarifu za prevádzkovanie systému sme zvýšili v súlade s legislatívou
Úrad pre reguláciu sieťových odvetví <a href="/Dokument/vyssiu-tarifu-budu-fakturovat-vsetky-distribucky-urad-o-zvyseni-svojich-nakladov-informovala-len-jedna-102132.aspx">zvýšil
od 20. augusta tarify za poskytovanie systémových služieb v
elektroenergetike</a> na rok 2014, na základe listu od spoločnosti
Stredoslovenská energetika – Distribúcia, ktorá poukázala na
narastajúci rozdiel medzi nákladmi a tržbami. Ostatné dve
distribučné spoločnosti majú podobný problém, <a href="/Dokument/distribucky-pristupili-k-zvysenym-nakladom-na-oze-rozne-tps-sa-prenesie-na-cele-slovensko-102141.aspx">predpokladajú
však kompenzáciu nákladov o dva roky</a>, v zmysle
regulačných pravidiel. ÚRSO tvrdí, že sa svojim rozhodnutí
chcel vyhnúť skokovému navýšeniu cien o dva roky.