výroba elektriny Museli dočasne vypnúť veterné elektrárne. Počas Vianoc vyrábali rekordne veľa elektriny Nízky dopyt po elektrine počas sviatkov a vysoká produkcia OZE spôsobili núdzovú situáciu v Poľsku. Prebytok smeroval aj na Slovensko. Podnik chce zlepšiť kvalitu ovzdušia. Na rozhodnutie úradu čaká už rok Výmena časti zariadenia v Duslo Šaľa má prispieť ku zníženiu emisií tuhých znečisťujúcich látok. Zámer investície je stále na stole ministerstva. Najväčší odberateľ plynu chce vyrábať zelený vodík. Môže mu chýbať elektrina Priemyselný podnik plánuje vyrábať vlastnú zelenú elektrinu z vetra a slnka. Investičné zámery však narážajú na prekážky už na začiatku. Začala výstavba kľúčového prenosového vedenia v Nemecku Dokončenie dvoch hlavných severo-južných prepojení je predpokladom pre väčšie využívanie veternej energie v Bavorsku. Návratnosť investície do interkonektorov sa výrazne zlepšila Hodnota cezhraničných prepojení prenosových sústav stúpa. Výstavba nových vedení je však najdrahší spôsob zvyšovania kapacity siete. Ján Karaba: Vyššie ceny energií zastavili politický hon na obnoviteľné zdroje Hoci podiel obnoviteľných zdrojov sa za desať rokov výraznejšie nezmenil, aspoň prístup distribučiek je iný, hodnotí vývoj odvetvia riaditeľ SAPI. Bez plynu to nepôjde. Zabezpečiť stabilitu sústavy bude čoraz dôležitejšie Fosílne palivo bude stále zohrávať významnú úlohu pri udržovaní rovnováhy v sieti. Potrebuje ho „jadrové“ Maďarsko, aj „zelené“ Rakúsko. Spotrebu pokryjeme, otázna je flexibilita, konštatujú najväčší výrobcovia elektriny v regióne So zvyšovaním dopytu po elektrine počítajú aj energetické spoločnosti v okolitých krajinách. Najväčšou výzvou je stabilita sústavy, flexibilita a rozvoj sietí. Nečakáme na vodík. Výrobu ocele elektrifikujeme už dnes, hovorí manažér oceliarní Rakúsky výrobca ocele vymení staré pece za oblúkové. Pre udržanie kvality produktov však bude potrebovať aj vodík a biometán. Nováky zatvoria, ale uhlie v slovenskej energetike nekončí. Vyrába sa z neho teplo aj elektrina Odporúčame Uhlie energetici nahrádzajú najmä plynom, ale plány rátajú aj s geotermálnou energiou a odpadom. Ako je to s uhlím v slovenskej energetike teraz? Staršie články
Museli dočasne vypnúť veterné elektrárne. Počas Vianoc vyrábali rekordne veľa elektriny Nízky dopyt po elektrine počas sviatkov a vysoká produkcia OZE spôsobili núdzovú situáciu v Poľsku. Prebytok smeroval aj na Slovensko.
Podnik chce zlepšiť kvalitu ovzdušia. Na rozhodnutie úradu čaká už rok Výmena časti zariadenia v Duslo Šaľa má prispieť ku zníženiu emisií tuhých znečisťujúcich látok. Zámer investície je stále na stole ministerstva.
Najväčší odberateľ plynu chce vyrábať zelený vodík. Môže mu chýbať elektrina Priemyselný podnik plánuje vyrábať vlastnú zelenú elektrinu z vetra a slnka. Investičné zámery však narážajú na prekážky už na začiatku.
Začala výstavba kľúčového prenosového vedenia v Nemecku Dokončenie dvoch hlavných severo-južných prepojení je predpokladom pre väčšie využívanie veternej energie v Bavorsku.
Návratnosť investície do interkonektorov sa výrazne zlepšila Hodnota cezhraničných prepojení prenosových sústav stúpa. Výstavba nových vedení je však najdrahší spôsob zvyšovania kapacity siete.
Ján Karaba: Vyššie ceny energií zastavili politický hon na obnoviteľné zdroje Hoci podiel obnoviteľných zdrojov sa za desať rokov výraznejšie nezmenil, aspoň prístup distribučiek je iný, hodnotí vývoj odvetvia riaditeľ SAPI.
Bez plynu to nepôjde. Zabezpečiť stabilitu sústavy bude čoraz dôležitejšie Fosílne palivo bude stále zohrávať významnú úlohu pri udržovaní rovnováhy v sieti. Potrebuje ho „jadrové“ Maďarsko, aj „zelené“ Rakúsko.
Spotrebu pokryjeme, otázna je flexibilita, konštatujú najväčší výrobcovia elektriny v regióne So zvyšovaním dopytu po elektrine počítajú aj energetické spoločnosti v okolitých krajinách. Najväčšou výzvou je stabilita sústavy, flexibilita a rozvoj sietí.
Nečakáme na vodík. Výrobu ocele elektrifikujeme už dnes, hovorí manažér oceliarní Rakúsky výrobca ocele vymení staré pece za oblúkové. Pre udržanie kvality produktov však bude potrebovať aj vodík a biometán.
Nováky zatvoria, ale uhlie v slovenskej energetike nekončí. Vyrába sa z neho teplo aj elektrina Odporúčame Uhlie energetici nahrádzajú najmä plynom, ale plány rátajú aj s geotermálnou energiou a odpadom. Ako je to s uhlím v slovenskej energetike teraz?