drevná štiepka Po storočí prestali páliť uhlie. Česká elektráreň prešla na štiepku, Veolia s ňou ráta aj inde Veolia v Česku dokončila ďalšiu z investícií do dekarbonizácie. Zmenili plán. Štátne teplárne chceli uhlie opustiť do roku 2023, ale pália ho ďalej Odporúčame Uhlie stále využívajú veľké teplárne v Košiciach a Žiline. Zisťovali sme, do kedy s ním rátajú. Pália viac biomasy a uhlia. Ako slovenské teplárne zareagovali na drahší plyn (+grafy) Odporúčame Spotreba plynu v teplárenstve klesla najhlbšie za sedem rokov. Teplárne využívajú viac iných palív, ukazuje štatistika. Slovensko opäť viac dreva vyváža, než dováža, ukazujú nové dáta agrorezortu Odporúčame Dodávky lesnej štiepky na energetické využitie z roka na rok klesajú. Trnavskú automobilku má zásobovať nová kotolňa. ENGIE chce využívať biomasu Závodu Stellantis v súčasnosti dodáva teplo plynová kotolňa. Teplo z odpadu bude, ak pomôže štát, vraví výrobca Tepláreň má predbežne zabezpečenú dodávku tuhého alternatívneho paliva pre multipalivový kotol. Teplo z odpadu pokryje časť potreby. Odoberajú aj elektrinu z vetra. Ako automobilka transformuje vlastnú energetiku Tepláreň podniku využíva stále najmä uhlie. Úplne ho má nahradiť drevná biomasa. Viac energie z drevnej biomasy. Agrorezort ukázal nový lesnícky program Ministerstvo hovorí hlavne o využívaní palivovej drevnej masy na kombinovanú výrobu elektriny a tepla. Výrobca elektriny chce zachytávať uhlík. Astronomické náklady ponesú odberatelia Spoločnosť vyrábajúca energiu z biomasy získala povolenie na inštaláciu zariadenia zachytávajúceho a uskladňujúceho uhlík. Na čerpaní Plánu obnovy sa má podieľať aj agrorezort. Minister spomína biometán a biomasu K financiám z Plánu obnovy sa majú dostať aj poľnohospodári a obhospodarovatelia lesov. Staršie články
Po storočí prestali páliť uhlie. Česká elektráreň prešla na štiepku, Veolia s ňou ráta aj inde Veolia v Česku dokončila ďalšiu z investícií do dekarbonizácie.
Zmenili plán. Štátne teplárne chceli uhlie opustiť do roku 2023, ale pália ho ďalej Odporúčame Uhlie stále využívajú veľké teplárne v Košiciach a Žiline. Zisťovali sme, do kedy s ním rátajú.
Pália viac biomasy a uhlia. Ako slovenské teplárne zareagovali na drahší plyn (+grafy) Odporúčame Spotreba plynu v teplárenstve klesla najhlbšie za sedem rokov. Teplárne využívajú viac iných palív, ukazuje štatistika.
Slovensko opäť viac dreva vyváža, než dováža, ukazujú nové dáta agrorezortu Odporúčame Dodávky lesnej štiepky na energetické využitie z roka na rok klesajú.
Trnavskú automobilku má zásobovať nová kotolňa. ENGIE chce využívať biomasu Závodu Stellantis v súčasnosti dodáva teplo plynová kotolňa.
Teplo z odpadu bude, ak pomôže štát, vraví výrobca Tepláreň má predbežne zabezpečenú dodávku tuhého alternatívneho paliva pre multipalivový kotol. Teplo z odpadu pokryje časť potreby.
Odoberajú aj elektrinu z vetra. Ako automobilka transformuje vlastnú energetiku Tepláreň podniku využíva stále najmä uhlie. Úplne ho má nahradiť drevná biomasa.
Viac energie z drevnej biomasy. Agrorezort ukázal nový lesnícky program Ministerstvo hovorí hlavne o využívaní palivovej drevnej masy na kombinovanú výrobu elektriny a tepla.
Výrobca elektriny chce zachytávať uhlík. Astronomické náklady ponesú odberatelia Spoločnosť vyrábajúca energiu z biomasy získala povolenie na inštaláciu zariadenia zachytávajúceho a uskladňujúceho uhlík.
Na čerpaní Plánu obnovy sa má podieľať aj agrorezort. Minister spomína biometán a biomasu K financiám z Plánu obnovy sa majú dostať aj poľnohospodári a obhospodarovatelia lesov.