multipalivový kotol Čo v Žiline stopli, pri Ostrave postavia. Aby sa zbavili uhlia, chcú multipalivový kotol Veľký teplárenský projekt nabral sklz, ale teraz sa blíži k realizácii. Plánujú nový kotol. Štátne teplárne ukázali projekt pre Žilinu, uhlie tak skoro neskončí Odporúčame Pôvodný zámer využívať biomasu v kombinácii s palivom z odpadu už prešiel cez EIA, ale MH Teplárenský holding ho opustil. Štátne teplárne opustili zámer postaviť multipalivový kotol. Pre Žilinu majú nový plán Odporúčame Žilinská tepláreň stále páli uhlie. Zámerom bolo postaviť kotol, ktorý bude využívať palivo z odpadu a biomasu. Zmenili plán. Štátne teplárne chceli uhlie opustiť do roku 2023, ale pália ho ďalej Odporúčame Uhlie stále využívajú veľké teplárne v Košiciach a Žiline. Zisťovali sme, do kedy s ním rátajú. Teplo z odpadu bude, ak pomôže štát, vraví výrobca Tepláreň má predbežne zabezpečenú dodávku tuhého alternatívneho paliva pre multipalivový kotol. Teplo z odpadu pokryje časť potreby. Nerecyklovateľný odpad budú spaľovať v multipalivovom kotli Výrobca tepla nahradzuje uhlie plynom a odpadom. Pochvaľuje si pomerne rýchly povoľovací proces. Teraz rekonštruujú rozvody, o tri roky chcú multipalivový kotol. Tepláreň v Žiline čakajú zmeny Štátnych teplárov sme sa pýtali na podrobnosti o nových investíciách. Súčasťou plánov sú aj kogeneračné jednotky. Koniec uhlia v štátnych teplárňach sa odkladá, nové dodávky majú z USA aj Kolumbie Zisťovali sme, ako posledné mesiace ovplyvnili zámery ukončiť využívanie uhlia. Štátni teplári chcú v jednom meste multipalivový kotol, ktorý využije biomasu aj palivo z odpadu Projektová dokumentácia má byť na svete do októbra, pre MH Teplárenský holding ju pripravuje košická firma. Cementárne nevyriešia problém s nerecyklovateľným odpadom, pomoc ponúkajú teplárne Odporúčame Je optimistické myslieť si, že cementárne vyriešia všetky problémy s nerecyklovateľným odpadom. Podľa M. Vrátného sa technológia v teplárenstve pozitívne prejaví na cenách za teplo aj odpad pre občana. Staršie články
Čo v Žiline stopli, pri Ostrave postavia. Aby sa zbavili uhlia, chcú multipalivový kotol Veľký teplárenský projekt nabral sklz, ale teraz sa blíži k realizácii.
Plánujú nový kotol. Štátne teplárne ukázali projekt pre Žilinu, uhlie tak skoro neskončí Odporúčame Pôvodný zámer využívať biomasu v kombinácii s palivom z odpadu už prešiel cez EIA, ale MH Teplárenský holding ho opustil.
Štátne teplárne opustili zámer postaviť multipalivový kotol. Pre Žilinu majú nový plán Odporúčame Žilinská tepláreň stále páli uhlie. Zámerom bolo postaviť kotol, ktorý bude využívať palivo z odpadu a biomasu.
Zmenili plán. Štátne teplárne chceli uhlie opustiť do roku 2023, ale pália ho ďalej Odporúčame Uhlie stále využívajú veľké teplárne v Košiciach a Žiline. Zisťovali sme, do kedy s ním rátajú.
Teplo z odpadu bude, ak pomôže štát, vraví výrobca Tepláreň má predbežne zabezpečenú dodávku tuhého alternatívneho paliva pre multipalivový kotol. Teplo z odpadu pokryje časť potreby.
Nerecyklovateľný odpad budú spaľovať v multipalivovom kotli Výrobca tepla nahradzuje uhlie plynom a odpadom. Pochvaľuje si pomerne rýchly povoľovací proces.
Teraz rekonštruujú rozvody, o tri roky chcú multipalivový kotol. Tepláreň v Žiline čakajú zmeny Štátnych teplárov sme sa pýtali na podrobnosti o nových investíciách. Súčasťou plánov sú aj kogeneračné jednotky.
Koniec uhlia v štátnych teplárňach sa odkladá, nové dodávky majú z USA aj Kolumbie Zisťovali sme, ako posledné mesiace ovplyvnili zámery ukončiť využívanie uhlia.
Štátni teplári chcú v jednom meste multipalivový kotol, ktorý využije biomasu aj palivo z odpadu Projektová dokumentácia má byť na svete do októbra, pre MH Teplárenský holding ju pripravuje košická firma.
Cementárne nevyriešia problém s nerecyklovateľným odpadom, pomoc ponúkajú teplárne Odporúčame Je optimistické myslieť si, že cementárne vyriešia všetky problémy s nerecyklovateľným odpadom. Podľa M. Vrátného sa technológia v teplárenstve pozitívne prejaví na cenách za teplo aj odpad pre občana.