Elgas GGE sa zmenilo na UCED Slovensko Rozvíjať chce aj služby flexibility a výrobu tepla. SPP, MET, VSE. Aké trhové podiely majú dodávatelia plynu na Slovensku? (+grafy) Niektorí posilnili, iní si pohoršili. Ako vyzerá situácia v rôznych segmentoch? ÚRSO ukázal najnovšie čísla. Už to nie je GGE. Jedna z najväčších skupín v slovenskej energetike zmenila majiteľa i názov V roku 2015 skupinu prevzali od Ivana Kmotríka Briti. Po necelej dekáde sa vlastník zmenil opäť. Jedna z najväčších energetických skupín mení majiteľa. Transakcia má od štátu zelenú Protimonopolný úrad schválil prevzatie spoločnosti českou investičnou skupinou. ÚRSO znižuje regulované ceny plynu na rok 2024. Nové rozhodnutia už dostali aj najväčší dodávatelia Regulované ceny plynu pre domácnosti idú dole zhruba o šesť percent. ÚRSO prepisuje cenové rozhodnutia, dodávateľom plynu znížil ceny na rok 2024 Regulačný úrad už realizuje zámer, ktorý 18. januára prijala vláda. Prví dodávatelia majú schválené ceny plynu na rok 2024. ÚRSO už vydáva cenové rozhodnutia Odporúčame V porovnaní s aktuálne uplatňovanými cenami plynu, ktoré vláda zastropovala, budú regulované ceny plynu v budúcom roku vyššie aj dvojnásobne. Dotovanie plynu domácnostiam stálo štát za prvé tri mesiace 560 miliónov eur Dodávatelia podľa vládneho nariadenia nesmeli zdražieť plyn o viac ako 15 %. Štát im teraz priebežne dorovnáva rozdiel oproti cenám, ktoré by inak platili podľa cenových rozhodnutí ÚRSO. Posilnili najmä veľkí. Dodávatelia energií preskupili trhové podiely, tu sú najnovšie čísla (+ GRAFY) Zmien dodávateľa vlani výrazne ubudlo, ukazujú interné prepočty ÚRSO. Dotovanie plynu pre domácnosti stálo za prvý mesiac 175 miliónov eur. Štát posiela peniaze dodávateľom Vláda dodávateľom prikázala, aby nezdražovali o viac ako 15 %. Teraz im náklady nad touto úrovňou kompenzuje štátny rozpočet. Staršie články
SPP, MET, VSE. Aké trhové podiely majú dodávatelia plynu na Slovensku? (+grafy) Niektorí posilnili, iní si pohoršili. Ako vyzerá situácia v rôznych segmentoch? ÚRSO ukázal najnovšie čísla.
Už to nie je GGE. Jedna z najväčších skupín v slovenskej energetike zmenila majiteľa i názov V roku 2015 skupinu prevzali od Ivana Kmotríka Briti. Po necelej dekáde sa vlastník zmenil opäť.
Jedna z najväčších energetických skupín mení majiteľa. Transakcia má od štátu zelenú Protimonopolný úrad schválil prevzatie spoločnosti českou investičnou skupinou.
ÚRSO znižuje regulované ceny plynu na rok 2024. Nové rozhodnutia už dostali aj najväčší dodávatelia Regulované ceny plynu pre domácnosti idú dole zhruba o šesť percent.
ÚRSO prepisuje cenové rozhodnutia, dodávateľom plynu znížil ceny na rok 2024 Regulačný úrad už realizuje zámer, ktorý 18. januára prijala vláda.
Prví dodávatelia majú schválené ceny plynu na rok 2024. ÚRSO už vydáva cenové rozhodnutia Odporúčame V porovnaní s aktuálne uplatňovanými cenami plynu, ktoré vláda zastropovala, budú regulované ceny plynu v budúcom roku vyššie aj dvojnásobne.
Dotovanie plynu domácnostiam stálo štát za prvé tri mesiace 560 miliónov eur Dodávatelia podľa vládneho nariadenia nesmeli zdražieť plyn o viac ako 15 %. Štát im teraz priebežne dorovnáva rozdiel oproti cenám, ktoré by inak platili podľa cenových rozhodnutí ÚRSO.
Posilnili najmä veľkí. Dodávatelia energií preskupili trhové podiely, tu sú najnovšie čísla (+ GRAFY) Zmien dodávateľa vlani výrazne ubudlo, ukazujú interné prepočty ÚRSO.
Dotovanie plynu pre domácnosti stálo za prvý mesiac 175 miliónov eur. Štát posiela peniaze dodávateľom Vláda dodávateľom prikázala, aby nezdražovali o viac ako 15 %. Teraz im náklady nad touto úrovňou kompenzuje štátny rozpočet.